Štěpán Javůrek: Vyprávění o knihách a Krušných horách

Vyprávění o knihách a Krušných horách se Štěpánem Javůrkem se uskuteční v pondělí 5. února v Zámeckém klubu. Vstupné je 100 Kč.

Na pozvání městské knihovny přijede do Hranic oblíbený a úspěšný mladý spisovatel Štěpán Javůrek.

Žije celý svůj život pod Krušnými horami. Ve volném čase rád o Krušných horách píše a poznává jejich historii. Bohaté znalosti místní krajiny, její minulosti a života jejích obyvatel využil už ve svém prvním románu Chaloupky, který díky tomu působí téměř jako kronika této zaniklé obce.

„Život v Krušných horách byl odedávna těžký. Kdo hory nemiloval, ten odsud dříve nebo později odešel,“ píše se v knize Chaloupky. Štěpán Javůrek na několika stovkách stran přiblížil čtenářům strhující příběhy českých a německých hrdinů z pohraničí poznamenaných válečnými událostmi.

Po veleúspěšných Chaloupkách přichází Štěpán Javůrek s dalšími knihami Nebe nad Perninkem, Sudetský dům: jaro – léto 1945 a jeho pokračováním Sudetský dům II: podzim 1947 – květen 1950. Inspirují jej Sudety, jejich historie, čerpá také ze své bohaté znalosti místní krajiny, její minulosti a života jejích obyvatel. Zveme vás na setkání s tímto úspěšným spisovatelem, který vás provede nejen svou anabází vzniku a vydávání knih inspirovaných příběhy lidí ze sudetského pohraničí doplněný řadou historických snímků dnes již zaniklých obcí i nezaměnitelné krušnohorské přírody. Setkání se Štěpánem Javůrkem potěší nejen čtenáře jeho knih, ale i milovníky naší historie, speciálně z oblasti Sudet, a také poutníky naší krásnou českou krajinou.

Další podobné události

Tadeáš Šíma: Na kole přes Arabský poloostrov

Tadeáš Šíma: Na kole přes Arabský poloostrov

Po 22. 4.

Zámecký klub

ZRUŠENO: Výchova jako trénink pro život

ZRUŠENO: Výchova jako trénink pro život

Po 29. 4.

Městská knihovna Hranice

Mesiáš syn Josefův

Mesiáš syn Josefův

3. 5.

Synagoga

sdílet sdílet sdílet