ZRUŠENO: Hana Fialová: Slavné muzikálové melodie

KONCERT PRO NEMOC ZRUŠEN.

 

Představení se uskuteční příští rok. Datum bude upřesněno.

 

 

 

 

Koncert slavných muzikálových melodií a šansonů Edith Piaf se uskuteční za klavírního doprovodu Jakuba Žídka ve středu 24. listopadu v 18:00 hodin v Koncertním sále v Hranicích. Vstupné je 200 Kč.

Interpreti:

Hana Fialová – soprán

Jakub Žídek – klavírní doprovod

 

Sopranistka Hana Fialová je známá hlavně díky svým muzikálovým rolím.

Narodila se v Opavě, vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. V letech 1994 až 2004 byla sólovou zpěvačkou country skupiny „Red Hats“, se kterou koncertovala u nás i v zahraničí, několikrát s ní vystoupila v zábavných televizních pořadech a vydala dvě profilová CD. Od roku 2003 je členkou souboru opereta/muzikál Národního divadla moravskoslezského.

V roce 2010 vytvořila titulní roli v nové verzi muzikálu Marguerite Alaina Boublila a Michela Legranda a byla za ni nominována na Cenu Thálie 2011. Poté následovaly další významné muzikálové role: Gita v Pardon My English, královna Eliška v Noci na Karlštejně, Marfuša v Mrazíkovi, Vypravěčka v Josefovi a jeho úžasném pestrobarevném plášti, Betty v původním českém muzikálu Fantom Londýna, titulní role v Evitě a Norma Desmond v Sunset Boulevardu.

Zcela jedinečným způsobem září v hudebním dramatu Edith a Marlene jako Edith Piaf, za niž ostatně získala Cenu Thálie 2014 v kategorii opereta/muzikál. V činohře Národního divadla moravskoslezského hostovala a hostuje jako Zuzana a Jiřina Buchtelová v muzikálu Donaha! (Hole dupy) a v pražském Divadle Hybernia jako Betty v Přízraku Londýna. Na scéně Městského divadla Brno hostovala v roli Fantiny ve světoznámých Bídnících.

Jakub Žídek vystudoval hru na varhany na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a poté sbormistrovství na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity a dirigování orchestru na brněnské JAMU. V současnosti je hudebním ředitelem souboru operety a muzikálu v Národním divadle moravskoslezském a dirigentem souboru opery. Jako hostující dirigent spolupracoval například s Filharmonií Brno, Moravskou filharmonií Olomouc, Filharmonií Bohuslava Martinů ve Zlíně. Nejvýraznější je jeho spolupráce s Janáčkovou filharmonií Ostrava.

Další podobné události

Poslechni si hudbu

Poslechni si hudbu

12. 8.

Sokolovna Hranice

Kapela LiThr na Loděnici

Kapela LiThr na Loděnici

12. 8.

Loděnice Hranice

Bělotínský týden zpěvu

Bělotínský týden zpěvu

13. 8.
20. 8.

Střední průmyslová škola Hranice

Bělotínský týden zpěvu

Bělotínský týden zpěvu

So 13. 8.

Střední průmyslová škola Hranice

Sun in my eyes vol. 4

Sun in my eyes vol. 4

So 13. 8.

Zámecký klub

KURWS na Karnole

KURWS na Karnole

So 13. 8.

Karnola

Pravidelné nedělní odpolední čaje na terase restaurace Archa

Pravidelné nedělní odpolední čaje na terase restaurace Archa

Ne 14. 8.

Restaurace Archa

Rock Drey Fest 2022

Rock Drey Fest 2022

So 20. 8.

Letní kino

sdílet sdílet sdílet