Galerie v ulicích města

Od středy 17. března ožily výlepové plochy v Hranicích. Staly se pouliční výstavní síní a nabízí hned dvě výstavy, a to Hranice v proměnách času a výstavu fotografií Venduly Peterkové.

Na třech výlepových plochách na Masarykově náměstí jsou k vidění fotografie Venduly Peterkové ze spolku Prožij Česko, který má sídlo v Hustopečích nad Bečvou, ale sdružuje fotografy z celé republiky. Tato nadějná fotografka návštěvníkům nabízí na výlepových sloupech několik témat pod názvy: Moravské vinohrady, Benátský karneval, Kouzlo makrofotografie a poslední oblastí jsou Poklady z kredence a představí i Hustopeče nad Bečvou.

Na dalších jedenácti výlepových plochách rozmístěných po městě přichází hranické muzeum s výstavou Hranice v proměnách času. Prostřednictvím historických fotografií se lidé mohou vrátit v čase do ulic poblíž konkrétní výlepové plochy a zavzpomínat si na místa, která dnes už vypadají úplně jinak. Každá z jedenácti výlepových ploch nabízí jiné historické snímky ze sbírek hranického muzea. Některé z fotografií zapůjčil historik Jiří Nebeský, některé sběratel a hranický patriot Milan Králik. Některé z fotografií ještě nikdy nebyly publikované.

Zajímavý nápad na „Galerii v ulicích“ vznikl v souvislosti s pandemií, která uzavřela výstavní síně, a ve světě začaly vznikat venkovní galerie.

S myšlenkou venkovní výstavy v Hranicích přišel Petr Drozd, předseda spolku Prožij Česko z Hustopeč nad Bečvou. S venkovní výstavou fotografií měli již zkušenost z Prahy, kde vloni na jaře vystavovali na plotě v pražské čtvrti Karlín. Když i na začátku letošního roku byly galerie stále zavřené, oslovil Městská kulturní zařízení Hranice, a tak vznikl společný projekt na místních výlepových plochách.

Výstava odstartovala, samozřejmě bez vernisáže, ve středu 17. března. A do kdy potrvá? Dokud nezačne kulturní život a s tím spojený výlep plakátů.

Další podobné události

Hranická rocková scéna devadesátých let

Hranická rocková scéna devadesátých let

23. 9.
5. 12.

Stará radnice

Jan Jaroš – Obrazy

Jan Jaroš – Obrazy

11. 11.
9. 1.

Stará radnice

Výstava betlémů

Výstava betlémů

19. 11.
19. 12.

Galerie M+M

Výstava Libora Beneše

Výstava Libora Beneše

24. 11.
7. 1.

Galerie Severní křídlo zámku

Josef Divín – Zahrada

Josef Divín – Zahrada

2. 12.
23. 1.

Synagoga

Medvídci

Medvídci

16. 12.
13. 3.

Stará radnice

Vernisáž: Medvídci

Vernisáž: Medvídci

Čt 16. 12.

Stará radnice

sdílet sdílet sdílet