Duo Beautiful Strings

Koncert Kruhu přátel hudby se uskuteční v pondělí 11. března od 18:00 hodin v Koncertním sále v Hranicích. Cena vstupenky je 150 Kč. Předprodej vstupenek v Turistickém informačním centru na zámku nebo online.

Houslistka Monika Urbanová a harfistka Hedvika Mousa Bacha založily Duo Beautiful Strings již během svých studií na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze v roce 2010. Za sebou měly vítězství v různých mezinárodních soutěžích i sólové zkušenosti. Od té doby společně vystupují na koncertních pódiích jak v České republice, tak i v zahraničí.

V letech 2011 až 2013 vystupovaly v představení Easy Living divadla Mlejn. Šlo o nevšední spojení klasické hudby se vzdušnou vertikální akrobacií. Vystoupily v komorním cyklu FOK „Slovo a hudba“, na festivalech Nekonvenční žižkovský podzim, Lissa Classica, Mezinárodní varhanní festival ve Filipově, Středočeské kulturní léto, Pražský Montmartre, Léto v parcích Prahy 2, České doteky hudby, Dny soudobé hudby, Tanvaldské hudební jaro a jiných.

V roce 2022 založily vlastní projekt Pražské premiéry Dua Beautiful Strings, s cílem podpořit tvorbu současných skladatelů – www.premierydbs.cz.

Beautiful Strings spolupracuje se zpěvačkami K. Janů, M. Fassati, s flétnistkami N. Květoňovou, E. Miškovou a s violoncellistkami D. Weiss Hoškovou a Z. Adorján. Interpretky zahrnují do svého repertoáru kromě originálních kompozic též vlastní aranžmá. Díla francouzských mistrů, například Clauda Debussy, Maurice Ravela, Camilla Saint-Saënse a jiných. Natočily v roce 2013 na CD „Beau Soir“. V roce 2020 oslavily deset let společného koncertování, a proto natočily svůj druhý disk ze skladeb autorů 20. století Ástora Piazolla, Arvo Pärta, Johna Williamse, Otty Urbana a jiných. Disk vyšel u ARCO DIVA. Vznikly také první videoklipy.

V květnu 2021 získaly druhé místo (Zlaté ocenění) v soutěži PRAH-A-HARP Festival v kategorii profesionál. S pozitivními ohlasy se setkávají též hudebně edukativní koncerty pro školy a školky „Za poznáním tajů hudby“ a „Výlet do Říše hudby“ a koncerty pro seniory. Jejich široký a pestrý repertoár od baroka až po současnost, virtuozita a preciznost hry sklízí úspěchy hudebních kritiků i široké veřejnosti.

Další podobné události

TV Šlágr – Mára a přátelé

TV Šlágr – Mára a přátelé

St 28. 2.

Divadlo Stará střelnice

Huňa Ivan: Country koncert

Huňa Ivan: Country koncert

St 28. 2.

Lázeňský dům Moravan

Koncert učitelů

Koncert učitelů

Čt 29. 2.

Koncertní sál

Karel Caha a Věra Čechová: K tanci a poslechu

Karel Caha a Věra Čechová: K tanci a poslechu

So 2. 3.

Lázeňský dům Moravan

Taneční zábava se skupinou Last Minute

Taneční zábava se skupinou Last Minute

So 2. 3.

Zámecký klub

Adam Ďurica

Adam Ďurica

So 2. 3.

Areál Staré střelnice

Kytarové posezení s Radimem Černým

Kytarové posezení s Radimem Černým

St 6. 3.

Lázeňský dům Moravan

Aby Bylo Yasno

Aby Bylo Yasno

8. 3.

Zámecký klub

sdílet sdílet sdílet