Hana Machalová: „Do světa cestujte chytře, levně a často“

Návod od cestovatelky Hany Machalové.

KdyÚterý 21. 1. 2020

Začátek18:00

KdeZámecký klub

Vstupné120 Kč v předprodeji / 150 Kč na místě

KategoriePřednášky

Štítky

Plakát Hana Machalová: „Do světa cestujte chytře, levně a často“

Hana Machalová: „Do světa cestujte chytře, levně a často“

Přednáška cestovatelky Hany Machalové o tom, jak cestovat levně a často na vlastní pěst se bude konat v úterý 21. ledna od 18:00 hodin v Zámeckém klubu v Hranicích.

„Chcete se naučit fígly profi cestovatelů, jak se zařizují cesty a dodat kuráž vyrazit na vlastní pěst, když slyšíte volání dálek? Bylo mi líto vidět v práci lidi, jak zbytečně utrácí desetitisíce za letní dovolené, na které šetří celý rok. Přitom dnes cestování není zdaleka tak drahé, náročné a nebezpečné, jak se zdá. A tak je učím, že to jde jinak. Těší mě Vaše příběhy, jak Vás přednáška nakopla, koupili jste si letenku a třeba prvně v životě vyjeli sami. Pak jste se divili, čeho jste se báli, že to nebylo vůbec tak složité, jak jste jste si doma představovali. Lidi vám pomáhali, ubytovatelé na vás čekali, dobře jim fungovalo metro, vlaky, autobusy, měli tam přehledně značené, jak co najít a často Vás to stálo pár korun. Svět funguje lépe než se zdá. Není těžké se v něm zorientovat i bez jazyka. Je dělaný pro lidi a kdo by nechtěl návštěvníky? Cestování neznamená jen “odšktnout si” deset nejnavštěvovanějších míst plných davů turistů. Vidět něco na vlastní oči je vždycky jiné než na obrázku. Poznávání světa přináší uspokojení duše, že žijeme na jedné planetě, lidé jsou všude v pohodě a je příjemné se navštěvovat a obohatit se navzájem.“

Hana Machalová je autorkou knihy Do světa cestujte chytře, levně a často (Albatros, Bizbooks), vystupuje často v médiích, kde radí lidem, jak cestovat na vlastní pěst. Dozvíme se její příběh, který ji dostal z východní Moravy na cesty od Havaje přes Kanadu, USA, Karibik, celou Evropu až po Kazachstán, Čínu, Singapur, Thajsko nebo Japonsko.

Podělí se o své zkušenosti, jak využít polohu našeho bydliště k objevování zajímavých míst Evropy, jak se vyznat v jízdenkách, letenkách a omezit svou uhlíkovou stopu, která je nyní velkým tématem. Dozvíte se, jak neutratit za cestování celé jmění a přitom si splnit cestovatelské sny. Věříme, že Vás nakazí svou energií a po přednášce budete chtít okamžitě někam vyrazit.

 

Další podobné události

Cestopisná přednáška: Itálie ze severu na jih

Cestopisná přednáška: Itálie ze severu na jih

So 6. 6.

Zámek v Hustopečích nad Bečvou

Hranice – tajemství, fámy a historky

Hranice – tajemství, fámy a historky

Čt 8. 10.

Zámecký klub

sdílet sdílet sdílet