Vietnam – Úžasné místo naší planety

Po besedě o jedinečné Libavé se do knihovny vrací pan Ing. Dušan Pořízka s přednáškou o Vietnamu. Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 20. dubna v 18:00 hodin v Zámeckém klubu. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji v Turistickém informačním centru na zámku, nebo v místě konání akce. Vstupné je 70 Kč.

Malá skupinka členů Nadace na ochranu přírody během třiatřiceti dnů procestovala pěšky, vlakem, autobusem, lodí, na skútrech či bárkách celou zemi od severu k jihu. Po celou dobu pobývali mezi obyčejnými lidmi, přespávali v penzionech, ubytovnách, venkovských chýších, ve stanech či pod širákem. Poznali dokonale život lidí jak ve městech, tak hlavně na venkově, jejich způsob života a tradice. Navštívili mimo jiné největší květinový trh na světě v Saigonu, podnikli plavbu na řece Mekong, navštívili rýžové plantáže, plantáže ananasů, orchidejí, bonsají, národní parky po celé zemi, podzemní komplex Cu Chi z doby Vietnamské války, památky hlavního města, tržnice, přístavy, poznali způsoby rybolovu, ochutnali vietnamskou stravu a kulinářské speciality.

Hostem knihovny a přednášejícím bude pan Ing. Dušan Pořízka, známý z přednášky o Libavé. Jedná se opravdu o zcela ojedinělou přednášku s krátkými, vtipnými či poučnými komentáři pro všechny věkové kategorie.

(vm)

Další podobné události

Hedvábná stezka

Hedvábná stezka

Ne 26. 5.

Sokolovna Spálov

Cesta ke zdraví těla a duše

Cesta ke zdraví těla a duše

St 29. 5.

Třída Čs. Armády 191

sdílet sdílet sdílet