Snow Film Fest 2021

Promítání proběhne v pátek 19. listopadu v 18:00 a 20:00 hodin v Zámeckém klubu v Hranicích. Vstupné na jeden blok je 50 Kč.

Každý rok od října do prosince do více než 200 českých a slovenských měst přináší Snow Film Fest ty nejlepší filmy o zimních sportech z celého světa i z domácí produkce.

Pravidelně se můžete těšit na celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách.

Snow Film Fest je zimní brácha podobného festivalu Expediční kamera a společně jsou daleko největší akcí svého druhu u nás.

Festival Snow Film Fest probíhá v České republice od roku 2011. Tehdy jsme jej nazvali Filmový Festival Zimních sportů. Během let se festival značně rozrostl, běžně jej navštíví až 25 000 platících diváků.

 

1. blok 18:00

1. K2: The Impossible descent
2. Crossing Lebanon

2. blok 20:00

1. Viktor
2. Float to Ski
3. Persian Lines
4. Hors Piste

 

K2: The Impossible descent

Andrzej Bargiel už napořád bude první. První, kdo dokázal sjet z vrcholu K2 na lyžích druhé nejvyšší hory světa, která má na kontě nejvíc neúspěšných pokusů o zdolání. Všechny předchozí pokusy odvážných lyžařů, dokonce i jeden Andrzejův, skončily nezdarem a nebo smrtí. V roce 2018 se s Andrzej s bratrem Bartekem a týmem, ve kterém je například špičkový horolezec Jimmy Chain, vrací na svůj druhý pokus. Dobrodružství, které začíná tam, kde jiné expedice končí.

Režie:  Slawomir Batyra

Země:  Polsko, 2020

Délka:  66 min.

Jazyk:   anglický, české titulky

 

Crossing Lebanon

10 dní, těžký batoh, puchýře, občas se ráno nechce vstávat a strašně zebou nohy. Někdy si užíváš parádní sjezdy v prašanu, jindy lyžování stojí za starou bačkoru. K večeři máš zas a znova instantní nudle. Zní to jako, když vyrazíš na skialpy s kamarády. Přesně. Harim, Luggi a Nico jsou totiž jako ty. A ty už jsi byl na skialpech v Libanonu? A jedeš?

Režie:  Nicolas Brixle, Luggi Bröll

Země:  Německo, 2020

Délka:  14 min.

Jazyk:   německý, české titulky

 

Viktor

Mladý Viktor Beránek byl tak trochu rebel. Protirežimní názory a touha po svobodě ho dovedly až do Tater, stal se nosičem. Od roku 1969 vystřídal řadu tatranských chat, ale opravdovým domovem se mu stala Chata pod Rysmi. Svět na horské chatě, často na hraně komfortu, je pro něj místo na půl cesty do ráje. Jaké to je žít a stárnout v horách?

Režie:  Rasťo Hatiar

Země:  Slovensko, 2019

Délka:  21 min.

Jazyk:   český, slovenský

 

Float to Ski

Middle Fork Salmon River v Idahu není řeka, na kterou jezdí zástupy vodáků a svahy třítisícovek nad jejím kaňonem nejsou běžná destinace, kam míří lyžaři na výpravy. Tak dlouho se skupina vodáků a lyžařů snažila naplánovat tuhle expedici, až došli k závěru, že to zkrátka nejde. Že jediný způsob, jak zjistit podmínky, je prostě sebrat se a odjet.

Režie:  Allie Rood

Země:  USA, 2020

Délka:  18 min.

Jazyk:   anglický, české titulky

 

Persian Lines

V podstatě se dá říct, že sníh je všude stejně bílý a technika lyžování je obdobná doma, v Alpách i v Asii. Co dělá lyžařské zážitky nezapomenutelnými je místo a kultura. Tenhle snímek tě vezme na svahy íránských hor i do íránských ulic a na tržiště. Tady všude vládne vlídnost a laskavost. Nechce se věřit, že pár měsíců na to budou ty samé ulice plné násilí a protestů. A že i přesto bude sníh v horách pořád úplně stejně studený.

Režie:  Ondřej Vosecký, Ondřej Hlaváč

Země:  Česká republika, 2019

Délka:  34 min.

Jazyk:   český

 

Hors Piste

Ti dva jsou nejlepší záchranáři horské služby široko daleko. Dalo by se říct, že zraněný lyžař má tedy štěstí v neštěstí, že se dostal do rukou právě jim. Jenže zrovna dnes jako na potvoru nejde všechno tak, jak by mělo. Možná budete mít pocit, že jste ty dva animované kluky už někde viděli. Možná v jednom českém večerníčku.

Režie:  Léo Brunel, Loris Cavalier,

           Camille Jalabert, Oscar Malet

Země:  Francie, 2018

Délka:  6 min.

Jazyk:   beze slov

 

Další podobné události

Největší dar

Největší dar

Ne 11. 12.

Kino Zbrašov

Il Boemo

Il Boemo

16. 12.

Kino Zbrašov

Princezna zakletá v čase 2

Princezna zakletá v čase 2

Ne 18. 12.

Kino Zbrašov

Ukradená vzducholoď

Ukradená vzducholoď

Čt 22. 12.

Karnola

sdílet sdílet sdílet