ZRUŠENO: Snow Film Fest 2020

SNOW FILM FEST ZRUŠEN.

KdyPátek 6. 11. 2020

Začátek18:00 a 20:00

KdeZámecký klub

Vstupné50 Kč/blok

KategorieFilmy

Plakát ZRUŠENO: Snow Film Fest 2020

ZRUŠENO: Snow Film Fest 2020

SNOW FILM FEST ZRUŠEN.

Promítání proběhne v pátek 6. listopadu v 18:00 a 20:00 hodin v Zámeckém klubu v Hranicích. Vstupné na jeden blok je 50 Kč.

Každý rok od října do prosince do více než 200 českých a slovenských měst přináší SNOW FILM FEST ty nejlepší filmy o zimních sportech z celého světa i z domácí produkce. Pravidelně se můžete těšit na celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách.

SNOW FILM FEST je zimní brácha podobného festivalu Expediční kamery a společně jsou daleko největší akcí svého druhu u nás. Festival probíhá v České republice od roku 2011, během let se značně rozrostl a za jeden rok jej navštíví až 25 000 diváků.

 

1. blok – 18:00

Victor

Float to Ski

Persian Lines

Horse Piste

 

2. blok – 20:00

Crossing Lebanon

K2: The Impossible descent

 

1. blok – 18:00

 

Viktor

Země: Slovensko 2019
Délka 21 minut
Režie: Rasťo Hatiar
Jazyk: česky, slovensky

Mladý Viktor Beránek byl tak trochu rebel. Protirežimní názory a touha po svobodě ho dovedly až do Tater, stal se nosičem.

Od roku 1969 vystřídal řadu tatranských chat, ale opravdovým domovem se mu stala Chata pod Rysmi. Svět na horské chatě, často na hraně komfortu, je pro něj místo na půl cesty do ráje. Jaké to je žít a stárnout v horách?

 

Float to Ski

Země: USA, 2020
Délka: 18 minut
Režie: Allie Rood
Jazyk: anglický, české titulky

Middle Fork Salmon River v Idahu není řeka, na kterou jezdí zástupy vodáků a svahy třítisícovek nad jejím kaňonem nejsou běžná destinace, kam míří lyžaři na výpravy. Tak dlouho se skupina vodáků a lyžařů snažila naplánovat tuhle expedici, až došli k závěru, že to zkrátka nejde. Že jediný způsob, jak zjistit podmínky, je prostě sebrat se a odjet.

 

Persian Lines

Země: Česká republika, 2019
Délka: 34 minut
Režie: Ondřej Vosecký & Ondřej Hlaváč
Jazyk: český

V podstatě se dá říct, že sníh je všude stejně bílý a technika lyžování je obdobná doma, v Alpách i v Asii. Co dělá lyžařské zážitky nezapomenutelnými je místo a kultura. Tenhle snímek tě vezme na svahy íránských hor i do íránských ulic a na tržiště. Tady všude vládne vlídnost a laskavost. Nechce se věřit, že pár měsíců na to budou ty samé ulice plné násilí a protestů. A že i přesto bude sníh v horách pořád úplně stejně studený.

 

Horse Piste

Země: Francie, 2018
Délka: 6 minut
Režie: Léo Brunel, Loris Cavalier, Camille Jalabert, Oscar Malet
Jazyk:

Ti dva jsou nejlepší záchranáři horské služby široko daleko. Dalo by se říct, že zraněný lyžař má tedy štěstí v neštěstí, že se dostal do rukou právě jim. Jenže zrovna dnes jako na potvoru nejde všechno tak, jak by mělo. Možná budete mít pocit, že jste ty dva animované kluky už někde viděli. Možná v jednom českém večerníčku.

 

2. blok – 20:00

 

Crossing Lebanon

Země: Německo, 2020
Délka: 14 minut
Režie: Nicolas Brixle & Luggi Bröll
Jazyk: německý, české titulky

10 dní, těžký batoh, puchýře, občas se ráno nechce vstávat a strašně zebou nohy. Někdy si užíváš parádní sjezdy v prašanu, jindy lyžování stojí za starou bačkoru. K večeři máš zas a znova instantní nudle. Zní to jako, když vyrazíš na skialpy s kamarády. Přesně. Harim, Luggi a Nico jsou totiž jako ty. A ty už jsi byl na skialpech v Libanonu? A jedeš?

 

K2: The Impossible descent

Země: Polsko, 2020
Délka: 66 minut
Režie: Slawomir Batyra
Jazyk: anglický, české titulky

Andrzej Bargiel už napořád bude první. První, kdo dokázal sjet z vrcholu K2 na lyžích – druhé nejvyšší hory světa, která má na kontě nejvíc neúspěšných pokusů o zdolání. Všechny předchozí pokusy odvážných lyžařů, dokonce i jeden Andrzejův, skončily nezdarem a nebo smrtí. V roce 2018 se s Andrzej s bratrem Bartekem a týmem, ve kterém je například špičkový horolezec Jimmy Chain, vrací na svůj druhý pokus. Dobrodružství, které začíná tam, kde jiné expedice končí.

Další podobné události

sdílet sdílet sdílet