Robert Hlavica – Fotografie

Realizace výstavy fotografií Roberta Hlavici je plánována od středy 11. listopadu do středy 30. prosince 2020. Výstava bude k vidění v pracovní době městského úřadu. Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 11. listopadu 2020 v 17:00.

Fotograf Robert Hlavica pochází z Bystřičky nedaleko Valašském Meziříčí. Absolvoval Střední lesnickou školy v Hranicích. Jeho vztah k přírodě ovlivnila především rodina plná lesníků a myslivců. Pracoval jako lesník, v současnosti vlastní lesnickou firmu.

Jeho původní profese a záliba, myslivost a lov zvěře, časem ustoupila a převážilo fotografování naší přírody. Fotografické vášni propadl už v dětství. Během studií na lesnické škole pak s fotopuškou Zenit zakusil své první opravdové lovy beze zbraní.

Zaměřuje se na fotografování divoce žijících zvířat u nás, především na jelena lesního a medvěda hnědého, ale každoročně cestuje i do zahraničí. Fotografoval zvířata na Aljašce, Norsku nebo v Africe, oblíbil si lokality na Slovensku, kde mu učarovala oblast Poľany. Jeho fotografie vycházejí v našich i zahraničních časopisech s loveckou tematikou.

Každoročně vydává autorské kalendáře a pořádá výstavy. Je držitelem několika ocenění a jeho fotografie jsou součástí výstavní kolekce Czech Press Photo. V roce 2012 získal hlavní cenu Absolutního vítěze v soutěži Zlatý jelen Slávy Štochla. Českomoravská myslivecká jednota mu v roce 2011 propůjčila vyznamenání Zásluhy o myslivost III. stupně.

Změna vyhrazena.

Další podobné události

Buď připraven!

Buď připraven!

25. 6.
20. 9.

Stará radnice

Do hloubky

Do hloubky

1. 7.
31. 10.

Zbrašovské aragonitové jeskyně

Lubomír Jarcovják – Prohled

Lubomír Jarcovják – Prohled

10. 9.
1. 11.

Synagoga

Třetí salon výtvarníků

Třetí salon výtvarníků

11. 9.
25. 9.

Galerie M+M

Renata Doleželová – Odstíny

Renata Doleželová – Odstíny

16. 9.
30. 10.

Galerie Severní křídlo zámku

Dernisáž: Buď připraven!

Dernisáž: Buď připraven!

18. 9.

Stará radnice

Ve znamení kříže a kalicha

Ve znamení kříže a kalicha

1. 10.
22. 11.

Stará radnice

Reminiscence

Reminiscence

1. 10.
31. 10.

Coffee Obsession

sdílet sdílet sdílet