Renata Doleželová – Odstíny

Výstava je přístupná v pracovní době městského úřadu. Vernisáž výstavy se uskutečnila ve středu 16. září 2020 v 17:00 hodin.

Renata Doleželová pochází z Hranic. Studovala teorii umění na Univerzitě Palackého v Olomouci. Láska k výtvarnému umění ji provázela celoživotně. Prvními podporovateli v jejím rozhodnutí malovat se stali její nejbližší, rodina a přátelé, kteří nejenže si obrazy objednali, ale dokonce je dodnes mají doma vystavené.

Její olejomalby, akryly a kombinované techniky zachycují témata inspirovaná převážně přírodou, částečně i rodným městem a cestami po Evropě. Pro své obrazy volí velká plátna, a raději než realismus používá k vyjádření abstrakci. Zatím nejrozměrnějším dílem, které namalovala, je obraz vánoční zimní krajiny o velikosti 6 × 2 metry, technikou akryl, určený pro divadelní představení živého betléma a vytvořený pro Městská kulturní zařízení Hranice.

Od roku 2016 je členkou výtvarné skupiny Beneart vedené malířem Václavem Benediktem. V současnosti žije a pracuje v Praze. Její díla se nacházejí v soukromých sbírkách doma i v zahraničí.

webové stránky Renaty Doleželové

Foto: Jiří Necid

Další podobné události

Královna sportu

Královna sportu

8. 10.
3. 1.

Stará radnice

Královna sportu – virtuální prohlídka

Královna sportu – virtuální prohlídka

19. 10.
31. 12.

on-line

Palo Macho & Jana Hojstričová – Dílo

Palo Macho & Jana Hojstričová – Dílo

5. 11.
10. 1.

Synagoga

Výstava betlémů a vánočních tradic

Výstava betlémů a vánočních tradic

20. 11.
20. 12.

Galerie M+M

Výstava vánočních stromků

Výstava vánočních stromků

26. 11.
30. 12.

Radniční

sdílet sdílet sdílet