Přes Hranice křížem krážem Evropou

Je libo slovenské halušky s uzeným masem a se zelím? Nebo polskou polévku žurek? Ochutnali jste už někdy španělskou paellu nebo francouzský cibulový slaný koláč quiche? Což takhle dát si italské tiramisu nebo řecké tzatziki?

Ochutnat jídla některých zemí Evropské unie bude moci prvních 500 návštěvníků akce, která se uskuteční v sobotu 19. září od 13:00 hodin na Masarykově náměstí v Hranicích. Pro dobrou pohodu bude znít od 14 hodin hudba v podání Olgy a Karla Cahových. Akce potrvá do vyjedení připravených porcí nebo do 16 hodin, podle toho, co nastane dřív.

Tato zábavně vzdělávací akce je zaměřená na poznávání států Evropské unie. Na jedno odpoledne se tak promění dvorana hranického zámku v letištní halu, ve které na vás budou čekat vědomostní otázky týkající se zemí Evropské unie. Při správné odpovědi získá prvních 500 návštěvníků „letenku“ do jedné z šesti vybraných zemí Evropské unie. Díky této poukázce budou moci lidé ochutnat typická jídla Španělska, Francie, Slovenska, Řecka, Itálie a Polska.

Akce je uskutečněna za finanční podpory Olomouckého kraje, Statutárního města Olomouce a střediska Europe Direct Olomouc.

Další podobné události

ZRUŠENO: Hranická muzejní noc

ZRUŠENO: Hranická muzejní noc

21. 5.

Muzeum na Staré radnici, Galerie Synagoga, Muzeum na zámku, Galerie Severní křídlo zámku

Dny evropského dědictví 2021

Dny evropského dědictví 2021

So 18. 9.

Galerie Synagoga, Stará radnice, Muzeum na zámku

sdílet sdílet sdílet