Oslavy města Hranice

Městské oslavy v duchu exotické dovolené.

KdySobota 24. 7. 2021

Začátek09:00

KdeMasarykovo náměstí, Prostranství za zámkem, Zámecká zahrada, Hranice

Vstupnézdarma

KategorieDalší akce

Štítky

Plakát Oslavy města Hranice

Oslavy města Hranice

Přijďte si vychutnat mojito a v pohodlí lehátka si užijte hranické léto. Městské oslavy v duchu exotické dovolené se rozjedou v sobotu 24. července.

Sledujte západy slunce z letní relax zóny, která bude vytvořena na prostranství za zámkem. Toto místo vás hodí do klidu a pohody. S drinkem v ruce se budete moci uvelebit v jedinečném XXL lehátku, vyfotit ve fotokoutku, ochutnat speciality cizokrajné kuchyně či si zadovádět s dětmi u her. Stávající hry doplní navíc herna ve dvoraně zámku a na Masarykově náměstí. Očekávat můžete například obří deskovky, stavění hradu, bludiště, chytání rybek a další. Ty méně i více zdatné zabaví tvořivé dílny, které najdete také na náměstí. A co si budete moci vytvořit? Přijďte, vyzkoušejte a uvidíte.

K létu patří kromě povalování se na pláži a hraní her i poznávání okolí. Víte, co to je rikša? A jeli jste už v ní? Na náměstí na vás budou čekat hned dvě tyto čtyřkolky, které si můžete zapůjčit po předešlé rezervaci a prozkoumat centrum i okolí Hranic ze sedátka tohoto vozítka.

Další jedinečný dopravní prostředek, který si budete moci na náměstí vyzkoušet, je dřevěný vláček. A ne jen tak ledajaký! Šlapací, a dokonce obousměrný. No povězte, kdo někdy nesnil o tom, stát se strojvedoucím. Rikšou a vlakem to nekončí… co takhle se svézt i lodí? Radniční ulicí budete moci profrčet lodí Aurourou. Speciálně upravenou pro silniční povrch.

A co ještě? Přece hudba, koncerty a jiná představení! V Zámecké zahradě pro vás bude připraven program pro malé i velké. Těšit se můžete na módní přehlídku cestovatelské módy a plavek. Zjistíte například, proč se dříve do plavek dávala olůvka. Procestujeme kus země díky divadelnímu představení. A pozor! Jedno tajné překvapení na vás chystáme v průběhu dne. A v podvečer to rozbalíme na plné pecky se skvělými kapelami.

Zrelaxovat se v prostoru za zámkem budete moci i za současných vládních opatření.  Program v Zámecké zahradě a na Masarykově náměstí se uskuteční, pouze pokud to vládní opatření dovolí. Pro aktuální informace sledujte web www mkz-hranice.cz.

 

Chcete si půjčit rikšu?

Vyrazit po Hranicích v rikše můžete od úterý 20. července do neděle 25. července. Vozítko pojme až tři dospělé a dvě děti a cena za hodinu půjčení je 200 korun.

Rezervace je nutná předem v Turistickém informačním centru na Hranickém zámku. Volat můžete na telefon 777 499 892 nebo napsat na e-mail infocentrum.zamek@mkz-hranice.cz. Vratná záloha je 1 000 Kč.

Další podobné události

ZRUŠENO: Handball festival Hranice

ZRUŠENO: Handball festival Hranice

27. 5.

Sportovní areál házené

Noční prohlídka – palác žije sluchem

Noční prohlídka – palác žije sluchem

So 28. 5.

Hrad Helfštýn

Cyklobus TJ Sokol Ústí

Cyklobus TJ Sokol Ústí

So 28. 5.

odjezdy

Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu

Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu

So 28. 5.

Sportovní centrum Naparia

Motomše Hranice 2022

Motomše Hranice 2022

So 28. 5.

Masarykovo náměstí

Mezinárodní den tance

Mezinárodní den tance

So 28. 5.

Základní umělecká škola a letní kino

Dětský den v Hrabůvce

Dětský den v Hrabůvce

So 28. 5.

Hřiště za obecním úřadem

Kácení máje ve Skaličce

Kácení máje ve Skaličce

So 28. 5.

Výletiště u sokolovny

sdílet sdílet sdílet