Natura Urbana: The Brachen of Berlin

Architektura a urbanismus.

KdyStředa 7. 10. 2020

Začátek19:00

KdeKarnola

Vstupnézdarma

KategorieFilmy

Plakát Natura Urbana: The Brachen of Berlin

Natura Urbana: The Brachen of Berlin

Promítání filmu v rámci Mezinárodního festivalu filmů o architektuře a urbanismu se bude konat ve středu 7. října od 19:00 hodin v Karnole v Hranicích.

Posláním festivalu je přiblížit nejdůležitější témata současné architektury, designu a urbanismu širokému publiku skrze filmové médium, vést živý dialog o architektuře, přinášet inspiraci pro města a jeho obyvatele. Festival se každoročně koná právě začátkem října v návaznosti na celorepublikový Den architektury. Vstup je zdarma, kapacita sálu je však omezená, proto si rezervujte svá místa na karnola.hranice@gmail.com nebo ve zprávách na Fb Karnoly.

Film: Natura Urbana: The Brachen of Berlin (Něměcko, Velká Británie | 2017 | 72 minut | anglicky, německy | české titulky | Matthew Gandy)

Berlínské “Brachen” jsou unikátní městské prostory, které vyrostly z poválečných sutin, ekonomické bídy a geopolitického rozdělení. Tyto ostentativně prázdná místa se proměnila v laboratoře pro botanisty, umělce i obyčejné lidi hledající klid v ruchu velkoměsta. Natura Urbana zkoumá tuto dnes rychle mizející městskou divočinu spolu se spontánní diverzitou její flóry, která vrhá světlo na komplexní historii německé metropole.

 

Další podobné události

Filmový klub: Bohu žel

Filmový klub: Bohu žel

Čt 24. 9.

Karnola

Princezna zakletá v čase

Princezna zakletá v čase

25. 9.

Letní kino

Bábovky

Bábovky

So 26. 9.

Letní kino

Karel

Karel

So 17. 10.

Letní kino

Mosley – 102. výročí vzniku ČSR

Mosley – 102. výročí vzniku ČSR

St 28. 10.

Letní kino

sdílet sdílet sdílet