Natura Urbana: The Brachen of Berlin

Architektura a urbanismus.

KdyStředa 7. 10. 2020

Začátek19:00

KdeKarnola

Vstupnézdarma

KategorieFilmy

Plakát Natura Urbana: The Brachen of Berlin

Natura Urbana: The Brachen of Berlin

Promítání filmu v rámci Mezinárodního festivalu filmů o architektuře a urbanismu se bude konat ve středu 7. října od 19:00 hodin v Karnole v Hranicích.

Posláním festivalu je přiblížit nejdůležitější témata současné architektury, designu a urbanismu širokému publiku skrze filmové médium, vést živý dialog o architektuře, přinášet inspiraci pro města a jeho obyvatele. Festival se každoročně koná právě začátkem října v návaznosti na celorepublikový Den architektury. Vstup je zdarma, kapacita sálu je však omezená, proto si rezervujte svá místa na karnola.hranice@gmail.com nebo ve zprávách na Fb Karnoly.

Film: Natura Urbana: The Brachen of Berlin (Něměcko, Velká Británie | 2017 | 72 minut | anglicky, německy | české titulky | Matthew Gandy)

Berlínské “Brachen” jsou unikátní městské prostory, které vyrostly z poválečných sutin, ekonomické bídy a geopolitického rozdělení. Tyto ostentativně prázdná místa se proměnila v laboratoře pro botanisty, umělce i obyčejné lidi hledající klid v ruchu velkoměsta. Natura Urbana zkoumá tuto dnes rychle mizející městskou divočinu spolu se spontánní diverzitou její flóry, která vrhá světlo na komplexní historii německé metropole.

 

Další podobné události

sdílet sdílet sdílet