LET 24

Vícedenní festival hudby a divadla známý též jako Letiště

Od - DoČtvrtek 18. 7. 2024

Neděle 21. 7. 2024

KdeDrahotuše, Motošín, Drahotuše – Hranice

VstupnéPředprodej 700 Kč (TIC Hranice) / 950 Kč (online)

KategorieHudba

Štítky, ,

OdkazFB event

Plakát LET 24

LET 24

Desátý ročník festivalu živé a elektronické hudby a divadla se uskuteční od čtvrtka 18. do 21. července od 18 hodin u drahotušského letiště, kde festival původně začal a kde se odehraje elektronická, taneční a alternativní dramaturgie. Zároveň pokračuje tam, kde loni přestal – v centru města Hranice, na plácku Motošín, kde nabídne kvalitní kulturu pro všechny – od nejmenších až po nejstarší, pro místní i přespolní.

Vstupenky na celý festival zakoupíte v Turistickém informačním centru na zámku za 700 Kč nebo v sítí smsticket. Jednodenní vstupenky budou k dispozici na místě konání festivalu.

Desátým ročníkem se festival odpoutává od žánrových škatulek a nabídne pestrou dramaturgii. Letos jako speciální host vystoupí kapela Midi Lidi původem z Hranic, devítinásobná držitelka ceny Anděl Lenka Dusilová, držitelka ceny Anděl v žánru folk Marie Puttnerová, mladá olomoucká indie rocková sestava Midnight Swimmers s frontmanem Stanislavem Chyzmanem, objev elektronické scény, virtuální zpěvačka NIVVA s producentem Aid Kidem anebo slovenská hvězda FVLCRVM. Dále vystoupí letištní múza Ashley Abrman, které letos vyšlo sólové LP, duo FUHA, jehož beaty tvoří geniální Petr Hanák aka Lang Biank, Buty omladina Moře Dní či švédská hudební producentka a zpěvačka Tilda Allie. Elektronickou hudbu se svým setem zastoupí KIRI_YAK, Kosmic Skaut, Matwe a další jména současné elektronické scény. Bude však zastoupen i tradiční jazz v podání geniálního romského saxofonisty Jana Feča v doprovodu pianisty Federica DeVittora, bubeníka Marka Urbánka a kontrabasisty Matěje Černého.

Divadelní program nabídne umění nejen v rámci festivalového programu, ale i v ulicích města a na netradičních místech. Mezinárodní skupina umělců připraví originální vystoupení vycházející z různých tradic a nabídne je obyvatelům Hranic a návštěvníkům zdarma. Těšit se můžete na širokou škálu performerů, akrobatů a tanečníků, stejně jako na již tradiční půlnoční fireshow.

 

(tp)

Další podobné události

COKOLIVE na Loděnici

COKOLIVE na Loděnici

14. 6.

Loděnice Hranice

Blaf – Gorol grass

Blaf – Gorol grass

14. 6.

Autocamping Hospůdka u propasti

Brzdaři

Brzdaři

So 15. 6.

Autocamping Hospůdka u propasti

Kytarové posezení s Radimem Černým

Kytarové posezení s Radimem Černým

So 15. 6.

Lázeňský dům Moravan

Jarní koncert Cantabile

Jarní koncert Cantabile

St 19. 6.

Synagoga

Vladimír Volek: Živá hudební produkce

Vladimír Volek: Živá hudební produkce

St 19. 6.

Ducatti Caffetteria

Jako Šafránu

Jako Šafránu

21. 6.

Evangelický kostel

Šutr a spol.

Šutr a spol.

21. 6.

Autocamping Hospůdka u propasti

sdílet sdílet sdílet