Hubertská zábava

Hubertská zábava se uskuteční v sobotu 25. listopadu od 19:30 hodin. Vstupenky koupíte od 6. listopadu na sekretariátu školy za 300 Kč a místenka bude stát 50 Kč.

Listí stromů se zbarvuje do podzimních barev a myslivci se chystají k hlavním lovům sezóny, což znamená, že se blíží svátek sv. Huberta, jehož historie sahá až do 8. století.

Uctívání patrona je neodmyslitelně spjato s cechem myslivců a lovců, pro něž se tak 3. listopad stal slavností honu. Proto již tradičně Střední lesnická škola pořádá Hubertskou zábavu, která letos připadá na sobotu 25. listopadu. Dveře hranické sokolovny se otevřou v 19:30 hodin a jako každý rok tak škola zahájí v Hranicích období plesů.

Předzvěstí slavnostního večera se stala Hubertova jízda, která má za úkol zvát občany Hranic na zmíněnou zábavu. V čele průvodu kráčí sv. Hubert, což je student zastupující letošní maturanty. Svou zvací řeč přednese i na hranickém náměstí v pátek 24. listopadu po jedenácté hodině.

Program Hubertské zábavy láká nejenom na tradice spojené s mysliveckým duchem, nýbrž i na polonézu nebo stužkování čtvrtých ročníků. Letošní maturanti byli v prvních dvou letech středoškolského studia zasaženi vlnou restrikcí vlivem koronavirové pandemie. „Jsou tak rádi za každou akci, která se jim povede,“ doplnila třídní učitelka jedné z maturitních tříd Regina Kudláčková. Novinkou bude půlnoční překvapení pod taktovkou posledních ročníků.

Součástí lesnického plesu je i bohatá tombola, která zahrnuje zhruba 150 cen. „I letos se mohou návštěvníci těšit na hodnotné ceny, jako je například elektronika, domácí spotřebiče, zvěřina, dárkové poukazy nebo pracovní nářadí,“ uvedl spoluorganizátor tomboly Aleš Skotnica, který upozornil, že tombola se dělí na tři části. Do věcné loterie je slosovatelná každá zakoupená vstupenka. Dále si mohou výherci odnést přímé ceny či si při odbíjení půlnoci počkat na losování hlavních cen – loveckých kořistí. „Do tomboly jde celkem deset kusů spárkaté zvěře, tedy jelení, srnčí, dančí a kančí, poté zvěř pernatá, jako jsou bažanti a nějací zajíci,“ připomněla Regina Kudláčková. Zvěřina je lovena v týdnu Hubertské zábavy. „Všechny ulovené kusy jsou veterinárně zkontrolované,“ řekla jedna z pořadatelů Martina Čechová.

Ani milovníci zvěřiny a dobrého jídla nepřijdou zkrátka. Personál jídelny lesnické školy připraví výběrové pokrmy ze 100 kg uloveného masa. V průběhu večera tedy mohou hosté ochutnat například dančí medailonky, kančí řízky nebo jelení guláš.

Udělejte si tedy čas a přijďte s námi přivítat sv. Huberta, a zahájit tak letošní plesovou sezonu!

(text pořadatele)

(tp)

Další podobné události

Vánoce v Hranicích

Vánoce v Hranicích

1. 12.
22. 12.

Masarykovo náměstí

Vánoční dílničky na Gólu

Vánoční dílničky na Gólu

Út 12. 12.

Hospůdka Gól

Vánoční dílny v Muzeu

Vánoční dílny v Muzeu

St 13. 12.

Stará radnice

Předvánoční degustace moravských vín

Předvánoční degustace moravských vín

St 13. 12.

kavárna K O F Í K

Louskáček

Louskáček

Čt 14. 12.

Sokolovna Hranice

Vánoční program v Lavině Hranice

Vánoční program v Lavině Hranice

15. 12.

Lavina Hranice

Vánoční dílničky na Gólu

Vánoční dílničky na Gólu

Út 19. 12.

Hospůdka Gól

Vánoční dílny v Muzeu

Vánoční dílny v Muzeu

St 20. 12.

Stará radnice

sdílet sdílet sdílet