Hranice – tajemství, fámy a historky

Přednáška s českým spisovatelem, etnologem a folkloristou Petrem Janečkem se uskuteční ve čtvrtek 8. října v 18:00 hodin v  Zámeckém klubu.

Diváci se mohou těšit na ty nejzajímavější současné fámy a městské legendy s důrazem na Hranice a širší okolí. Vstupné v předprodeji je 80 Kč, na místě pak 100 Kč. Prodej vstupenek je v předprodeji v Turistickém informačním centru na zámku nebo online na www.kultura-hranice.cz.

Petr Janeček je autor populární třídílné knižní série „Černá sanitka“ o  fámách, městských legendách a  moderním folkloru. „Černá sanitka“ se dočkala v roce 2008 televizního zpracování v  podobě čtrnáctidílného seriálu České televize, ale také rozhlasové dramatizace v podání Českého rozhlasu a  divadelního zpracování v  brněnském HaDivadle. Na úspěch „Černé sanitky“ autor navázal sbírkou současných duchařských povídek a vyprávění o nadpřirozenu a záhadných událostech „Krvavá Máry a  jiné strašlivé historky“, jejíž televizní zpracování se také připravuje.

Nejnovější knihou Petra Janečka je obsáhlá publikace „Mýtus o Pérákovi: Městská legenda mezi folklorem a populární kulturou“. Kniha vyšla v roce 2017 a seznamuje s nejslavnější českou mytickou postavou 20. století – legendárním Pérákem. Petr Janeček působí jako docent etnologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde se zabývá výzkumem tradičního i současného folkloru.

Další podobné události

sdílet sdílet sdílet