Hranice – tajemství, fámy a historky

V pátek 22. května v 18:00 hodin v Zámeckém klubu se můžete těšit na ty nejzajímavější současné fámy, městské legendy a hoaxy s důrazem na Hranice a širší okolí.

Petr Janeček je autor populární třídílné knižní série „Černá sanitka“ (2006; 2007; 2008) o fámách, městských legendách a moderním folkloru. „Černá sanitka“ se dočkala televizního zpracování v podobě čtrnáctidílného seriálu České televize (2008), rozhlasové dramatizace v podání Českého rozhlasu (2007) a divadelního zpracování v brněnském HaDivadle (2007). Na úspěch „Černé sanitky“ autor navázal sbírkou současných duchařských povídek a vyprávění o nadpřirozenu a záhadných událostech „Krvavá Máry a jiné strašlivé historky“ (2015), jejíž televizní zpracování se také připravuje. Nejnovější knihou Petra Janečka je obsáhlá publikace „Mýtus o pérákovi: Městská legenda mezi folklorem a populární kulturou“ (2017), která seznamuje s nejslavnější českou mytickou postavou 20. století – legendárním Pérákem. Petr Janeček působí jako docent etnologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde se zabývá výzkumem tradičního i současného folkloru.

Vstupné v předprodeji 80 Kč, na místě 100 Kč. Předprodej v Turistickém informačním centru na zámku v Hranicích, tel. 581 607 479.

Další podobné události

ZRUŠENO – Sama pěšky z Mexika do Kanady

ZRUŠENO – Sama pěšky z Mexika do Kanady

Út 28. 4.

Zámecký klub

sdílet sdílet sdílet