Hranice se vybarvily do Velikonoc

Nenechte si ujít atrakce, které pro vás tým MKZ Hranice připravil ve spolupráci s firmou Astra, pracovníky Domova dětí a mládeže v Hranicích, Základní uměleckou školou Hranice, firmou Ekoltes, Městským úřadem Hranice a některými nadšenými obyvateli města, kteří přinesli vajíčka na Kraslicovník.

Na prostranství před hranickým zámkem nechybí rozcestník, který vás nasměruje ke všem atrakcím – třeba kudy a jak daleko to je ke Kraslicovníku, k budkovníku a navede i k dalším velikonočním cílům v  blízkém i vzdálenějším okolí, včetně Velikonočních ostrovů.

K vidění jsou také tři gigantické kraslice, které nazdobili zkušení výtvarníci a malíři. Modrou kraslici namaloval malíř Antonín Vojtek z Břeclavi, který zároveň do dvorany hranického zámku zapůjčil jím vyrobenou rekordní kraslici. Kraslice s kostely z regionu pochází z dílny Ladislava Nedělka z Lipníka nad Bečvou a vejce s květinovým motivem malovala hranická rodačka Renata Doleželová z Prahy.

Speciální sekce je tvořena tradičními velikonočními zvyky. Například pomlázkomat, který je volně k využití a díky němu omládne každá žena. Nechybí ani Morana, byť se letošní rok nejspíše nedočkáme jejího tradičního vynášení.

Jarní dekoraci Hranic doplnila také výzdoba Staré radnice, jejíž okna rozveselují barevné slepičky a ptáčci, vajíčka a další připomínky jara.

Více fotografií si můžete prohlédnout na webu mkz-hranice.cz.

Další podobné události

Kraslicovník

Kraslicovník

17. 3.
14. 4.

Prostranství za zámkem

Hranická muzejní noc

Hranická muzejní noc

21. 5.

Muzeum na Staré radnici, Galerie Synagoga, Muzeum na zámku, Galerie Severní křídlo zámku

Dny evropského dědictví 2021

Dny evropského dědictví 2021

So 18. 9.

Galerie Synagoga, Stará radnice, Muzeum na zámku

sdílet sdílet sdílet