Guido Spannocchi Quartet a hosté

Jazzový koncert Guido Spannocchi Quartet a jeho hostů se uskuteční v úterý 2. dubna od 19:00 hodin v Divadle Stará střelnice. Vstupné v předprodeji je 250 Kč, na místě pak 300 Kč. Vstupenky můžete zakoupit v Turistickém informačním centru.

Společenský klub Panenka, z. s. zve všechny příznivce hudby na jazzovou lahůdku. Hranický rodák a kontrabasista Matěj Černý přiveze do rodného města Hranic opět vynikající hudebníky z několika světových kontinentů. Naposled vystoupil v Hraních v roce 2022 s charizmatickou jihoafrickou zpěvačkou Pilani Bubu, žijící v současné době ve Spojeném království.

Koncert se koná za finanční podpory města Hranice.

 

Guido Spannocchi – saxofon

Radim Přidal  – kytara

Matěj Černý  – kontrabas

Max Plattner  – bicí

Hosté:

Allison Wheeler (USA) – zpěv

Marek Antoňů – bicí

 

Guido Spannocchi, narozený ve Vídni a s mezinárodním působištěm v Londýně, je hráčem na dřevěné dechové nástroje, specializující se především na altový a barytonový saxofon. Jeho inovativní přístup k hudbě a multidisciplinární spolupráce si získaly pozornost posluchačů po celém světě. Spannocchiho umělecké spolupráce zahrnují jak tradiční jazz, tak trip hop, elektronické beaty, pop a funk, přičemž se jeho originální projekty soustředí na současný jazz a improvizaci.

Hranice se stanou čtvrtou zastávkou česko-rakouského turné, na kterém se Guido představí společně s Radimem Přidalem, brilantním kytaristou z Frýdku-Místku, jehož kapela Point Of Few je považována za jeden z největších objevů na české jazzové scéně a s bubeníkem Maxem Plattnerem, předním rakouským instrumentalistou a skladatelem.

Koncert dále obohatí speciální hosté – Allison Wheeler, okouzlující zpěvačka a skladatelka ze slunné Kalifornie a v neposlední řadě další hranický rodák Marek Antoňů, jeden z nejlepších českých bubeníků.

Allison Wheeler je zpěvačka a skladatelka z Kalifornie (USA). Začala svou profesionální kariéru ve střední Evropě a je nový talent na české jazzové scéně. Je to všestranná zpěvačka s láskou ke kreativním výzvám. V roce 2018 získala cenu prestižního časopisu DownBeat Vysokoškolská vokalistka roku a naposledy měla tu čest zazpívat si s Lizz Wright na Prague Sounds Festival 2021.

Výtěžek z akce bude použit na podporu tří základních pilířů činnosti Společenského klubu Panenka – Panenka dětem do nemocnic – Adopce na dálku – Podpora mladých umělců.

 

(lb)

Další podobné události

TV Šlágr – Mára a přátelé

TV Šlágr – Mára a přátelé

St 28. 2.

Divadlo Stará střelnice

Huňa Ivan: Country koncert

Huňa Ivan: Country koncert

St 28. 2.

Lázeňský dům Moravan

Koncert učitelů

Koncert učitelů

Čt 29. 2.

Koncertní sál

Karel Caha a Věra Čechová: K tanci a poslechu

Karel Caha a Věra Čechová: K tanci a poslechu

So 2. 3.

Lázeňský dům Moravan

Taneční zábava se skupinou Last Minute

Taneční zábava se skupinou Last Minute

So 2. 3.

Zámecký klub

Adam Ďurica

Adam Ďurica

So 2. 3.

Areál Staré střelnice

Kytarové posezení s Radimem Černým

Kytarové posezení s Radimem Černým

St 6. 3.

Lázeňský dům Moravan

Aby Bylo Yasno

Aby Bylo Yasno

8. 3.

Zámecký klub

sdílet sdílet sdílet