Dušan Pořízka: Voda – základ života

Přednáška Dušana Pořízky o moravských řekách a vodních nádržích se uskuteční v úterý 19. března od 18:00 hodin v Zámeckém klubu. Vstupné je 100 Kč. Vstupenky koupíte v Turistickém informačním centru na zámku nebo online.

Pozvání městské knihovny míří na všechny, komu není lhostejná příroda a chtějí se dovědět více o tom nejdůležitějším a základním našeho života – vodě, která proudí moravskou krajinou, hledá si cesty, a kterou v dobrém i méně dobrém ovlivňuje tvořivá síla lidí.

Ing. Dušan Pořízka, který v loňském roce vzbudil u nás velký zájem svou přednáškou o Libavé, nám nyní coby vodohospodář a hydrolog bude opět poutavě vyprávět o řekách a vodních nádržích, představí mimořádná vodohospodářská díla, jako je například přečerpávající vodní elektrárna Dlouhé Stráně, Baťův vodní kanál či kontroverzní projekt kanálu Odra-Dunaj-Labe. Na přednášce budou také vzpomenuty nejrozsáhlejší povodně na Moravě roku 1997, které Dušan Pořízka trávil společně s policií ČR a hasiči v Přerově a Troubkách nad Bečvou, které byly symbolem a nejvíc postiženou obcí povodněmi. Vyprávění bude doplněno bohatou fotografickou prezentací.

(tp)

Další podobné události

Cesta ke zdraví těla a duše

Cesta ke zdraví těla a duše

St 19. 6.

Třída Čs. Armády 191

sdílet sdílet sdílet