Dolls in The Factory

 

Vystoupení kapely Dolls in The Factory se bude konat v úterý 14. července od 18:00 hodin v Zámecké zahradě v rámci Hranického kulturního léta. V případě velmi špatného počasí proběhne vystoupení v Zámeckém klubu. Vstupné zdarma.

Kapela Dolls in The Factory vznikla v roce 2011 v sestavě: Mirai Navrátil, Ondřej Pavelka, Martin Velička a Jan Adamus. V roce 2012 vydala EP Hurricane. Absolvovala k němu klubové turné a ke stejnojmenné písni natočila klip. Poté vyměnila bubeníka a se Šimonem Bílým u bicích objela další turné a mimo jiné předskakovala skupinám Tata Bojs, Support Lesbiens, MIG 21, Charlie Straight nebo The Prostitutes.

V roce 2013 DITF vydali první album Statues a DVD ze záznamu z koncertu na Sweetsenfestu. Zvítězili v soutěži Broumovská kytara a absolvovali další turné, Statues tour. Píseň Change the World se dostala do čela hitparády rádia Rock Zone, píseň Believe byla vybrána pro film Křídla Vánoc s Richardem Krajčem a Vicou Kerekes v hlavních rolích.

Na jaře 2014 Dolls in The Factory předskakovali kapele Kryštof na jejím Inzerát Tour 2014. Také natočili klip ke zmiňované písni Believe. Spolu s kapelami Atmo music, Sto zvířat, Prague Conspiracy a Chinaski si Dolls in The Factory zahráli na pěti zastávkách putovního festivalu Back to school.

Bezprostředně poté kapelu opustili zpěvák Mirai Navrátil a bubeník Šimon Bílý a založili sólový projekt Mirai. Martin Velička a Ondřej Pavelka s kapelou pokračují.

Vyprodukovali dokument Jeden rok v ráji, ve kterém se rozloučili s původní sestavou a našli si nového bubeníka, Davida Janáčka, a zpěváka Vojtěcha Václava Švandu. Zapracovali na nových písních a v současnosti dokončuji materiál na novou desku. Již v novém složení se v roce 2017 dostali do TOP 10 nejlepších kapel v soutěži Skutečná liga, kde byl také zpěvák Vojta nominován na zpěváka roku a kapela na image roku.

 

 

Další podobné události

Rock in Hranice 2020

Rock in Hranice 2020

So 11. 7.

Letní kino

November 2nd

November 2nd

Ne 12. 7.

Zámecká zahrada, Hranice

Odpoledne s dechovkou

Odpoledne s dechovkou

Ne 19. 7.

Areál Rybníček Olšovec

X-tet

X-tet

Ne 19. 7.

Zámecká zahrada, Hranice

Světlo

Světlo

Út 21. 7.

Zámecká zahrada, Hranice

Kabát Tribute

Kabát Tribute

Ne 26. 7.

Zámecká zahrada, Hranice

LiThr na Loděnici

LiThr na Loděnici

So 15. 8.

Loděnice Hranice

MIG 21: Open Air Hranice

MIG 21: Open Air Hranice

Čt 20. 8.

Divadlo Stará střelnice

sdílet sdílet sdílet