Czech-Slovak Cello Quartet

Koncert Kruhu přátel hudby se uskuteční ve středu 25. října od 18:00 hodin v Koncertním sále v Hranicích. Cena vstupenky je 200 Kč. Předprodej vstupenek v Turistickém informačním centru na zámku nebo online. Vstupenky bude možno zakoupit i na místě za stejnou cenu.

Jiří Hanousek

Jiří Hanousek patří mezi nejvýraznější hudební osobnosti Ostravska a k nejlepším violoncellistům v České republice. Je absolventem konzervatoře v Ostravě, kde studoval hru na violoncello ve třídě PhDr. Ivana Měrky a prof. Jana Hališky. Současně se věnoval kompozici u Jaromíra Podešvy. Po absolutoriu konzervatoře pokračoval ve studiu na Akademii múzických umění v Praze u prof. Miloše Sádlo.

Svůj talent a mistrovství prokázal mimo jiné získáním titulu laureáta mezinárodní soutěže Pražského jara. Pro jeho hru je charakteristická jak vysoká tónová kultura, tak technická brilance a strhující muzikální projev.

Aleš Kaspřík

Narodil se v roce 1962 v Ostravě. Na violoncello začal hrát v 9 letech na LŠU ve Frýdku-Místku.

Od roku 1977 studoval na Ostravské konzervatoři u Prof. PhDr. Ivana Měrky. V roce 1983 absolvoval s Janáčkovou filharmonií Ostrava Dvořákovým koncertem h moll. Od roku 1983 studoval na AMU Praha u Prof. Miloše Sádla. V roce 1985 zakládá Wihanovo kvarteto, se kterým studuje komorní hru u Prof. Antonína Kohouta / Smetanovo kvarteto /. V roce 1989 absolvuje AMU Praha se Symfonickým orchestrem FOK /Dvořák h moll /.

Za svoji pedagogickou činnost bylo Wihanovo kvarteto dvakrát navrženo na Cenu Královské Akademie v Londýně. V březnu 2017 byla po 32 letech ukončena činnost ve Wihanově kvartetu.

Během své koncertní praxe vyučuje Aleš Kaspřík také soukromé lekce violoncella. Od ledna 2019 vyučuje violoncello na ZUŠ v Říčanech. Od ledna 2017 vykonává mobilní masérskou a fyzioterapeutickou praxi se zaměřením na problémy umělců.

Eugen Prochác

Narodil se v roce 1962 v Bratislavě. Je absolventem Akademie múzických umění v Praze v třídě prof. Josefa Chuchra. Později studoval pod vedením osobností, jako jsou Danisel Šafran, Erling Blondal Ben Bengtsson, Michail Chomicer, Angelica May. Je absolutním vítězem mezinárodní soutěže Premio Valentino Bucchi v Říme v roce 1990 a držitelem Ceny slovenskej hudobnej kritiky. Jako sólista vystoupil ve 40 zemích na čtyřech kontinentech.

Od roku 1990 je pedagogem na VŠMU v Bratislavě.

Ján Slávik

Ján Slávik studoval hru na violoncello na bratislavské Konzervatoři u Gstáva Večerného a Karola Filipoviča a na Vysoké škole múzických umění u Jozefa Podhoranského. Komorní hru studoval ve Vídnina Hochschule für Musik und Darstellende Kunst u Franze Samohyla a Güntera Pichlera. V roce 1992 ukončil doktorandské studium na VŠMU, kde od roku 1993 působí jako pedagog. V roce 2012 byl prezidentem republiky jmenovaný vysokoškolským profesorem v oboru hudební umění.

Zúčastnil se několika interpretačních kurzů, například Weimar, Kerkrade, Bayreuth, Piešťany a je držitelem mnoha ocenění. Obdržel cenu za nejlepší interpretaci současné hudby (Pražské jaro 1983) a Cenu hudební kritiky (Mladé pódium Karlovy Vary 1991).

Další podobné události

COKOLIVE na Loděnici

COKOLIVE na Loděnici

14. 6.

Loděnice Hranice

Blaf – Gorol grass

Blaf – Gorol grass

14. 6.

Autocamping Hospůdka u propasti

Brzdaři

Brzdaři

So 15. 6.

Autocamping Hospůdka u propasti

Kytarové posezení s Radimem Černým

Kytarové posezení s Radimem Černým

So 15. 6.

Lázeňský dům Moravan

Jarní koncert Cantabile

Jarní koncert Cantabile

St 19. 6.

Synagoga

Vladimír Volek: Živá hudební produkce

Vladimír Volek: Živá hudební produkce

St 19. 6.

Ducatti Caffetteria

Jako Šafránu

Jako Šafránu

21. 6.

Evangelický kostel

Šutr a spol.

Šutr a spol.

21. 6.

Autocamping Hospůdka u propasti

sdílet sdílet sdílet