Czech-Slovak Cello Quartet

Koncert Kruhu přátel hudby se uskuteční ve středu 25. října od 18:00 hodin v Koncertním sále v Hranicích. Cena vstupenky je 200 Kč. Předprodej vstupenek v Turistickém informačním centru na zámku nebo online. Vstupenky bude možno zakoupit i na místě za stejnou cenu.

Jiří Hanousek

Jiří Hanousek patří mezi nejvýraznější hudební osobnosti Ostravska a k nejlepším violoncellistům v České republice. Je absolventem konzervatoře v Ostravě, kde studoval hru na violoncello ve třídě PhDr. Ivana Měrky a prof. Jana Hališky. Současně se věnoval kompozici u Jaromíra Podešvy. Po absolutoriu konzervatoře pokračoval ve studiu na Akademii múzických umění v Praze u prof. Miloše Sádlo.

Svůj talent a mistrovství prokázal mimo jiné získáním titulu laureáta mezinárodní soutěže Pražského jara. Pro jeho hru je charakteristická jak vysoká tónová kultura, tak technická brilance a strhující muzikální projev.

Aleš Kaspřík

Narodil se v roce 1962 v Ostravě. Na violoncello začal hrát v 9 letech na LŠU ve Frýdku-Místku.

Od roku 1977 studoval na Ostravské konzervatoři u Prof. PhDr. Ivana Měrky. V roce 1983 absolvoval s Janáčkovou filharmonií Ostrava Dvořákovým koncertem h moll. Od roku 1983 studoval na AMU Praha u Prof. Miloše Sádla. V roce 1985 zakládá Wihanovo kvarteto, se kterým studuje komorní hru u Prof. Antonína Kohouta / Smetanovo kvarteto /. V roce 1989 absolvuje AMU Praha se Symfonickým orchestrem FOK /Dvořák h moll /.

Za svoji pedagogickou činnost bylo Wihanovo kvarteto dvakrát navrženo na Cenu Královské Akademie v Londýně. V březnu 2017 byla po 32 letech ukončena činnost ve Wihanově kvartetu.

Během své koncertní praxe vyučuje Aleš Kaspřík také soukromé lekce violoncella. Od ledna 2019 vyučuje violoncello na ZUŠ v Říčanech. Od ledna 2017 vykonává mobilní masérskou a fyzioterapeutickou praxi se zaměřením na problémy umělců.

Eugen Prochác

Narodil se v roce 1962 v Bratislavě. Je absolventem Akademie múzických umění v Praze v třídě prof. Josefa Chuchra. Později studoval pod vedením osobností, jako jsou Danisel Šafran, Erling Blondal Ben Bengtsson, Michail Chomicer, Angelica May. Je absolutním vítězem mezinárodní soutěže Premio Valentino Bucchi v Říme v roce 1990 a držitelem Ceny slovenskej hudobnej kritiky. Jako sólista vystoupil ve 40 zemích na čtyřech kontinentech.

Od roku 1990 je pedagogem na VŠMU v Bratislavě.

Ján Slávik

Ján Slávik studoval hru na violoncello na bratislavské Konzervatoři u Gstáva Večerného a Karola Filipoviča a na Vysoké škole múzických umění u Jozefa Podhoranského. Komorní hru studoval ve Vídnina Hochschule für Musik und Darstellende Kunst u Franze Samohyla a Güntera Pichlera. V roce 1992 ukončil doktorandské studium na VŠMU, kde od roku 1993 působí jako pedagog. V roce 2012 byl prezidentem republiky jmenovaný vysokoškolským profesorem v oboru hudební umění.

Zúčastnil se několika interpretačních kurzů, například Weimar, Kerkrade, Bayreuth, Piešťany a je držitelem mnoha ocenění. Obdržel cenu za nejlepší interpretaci současné hudby (Pražské jaro 1983) a Cenu hudební kritiky (Mladé pódium Karlovy Vary 1991).

Další podobné události

Absolute Bon Jovi revival

Absolute Bon Jovi revival

St 6. 12.

Masarykovo náměstí

Radim Černý Band

Radim Černý Band

Čt 7. 12.

Masarykovo náměstí

Roman Dragoun & Futurum

Roman Dragoun & Futurum

8. 12.

Masarykovo náměstí

November 2nd na Karnole

November 2nd na Karnole

8. 12.

Karnola

Blue Cimbal

Blue Cimbal

So 9. 12.

Masarykovo náměstí

Huňa Ivan: Country koncert

Huňa Ivan: Country koncert

So 9. 12.

Lázeňský dům Moravan

Cecilská zábava

Cecilská zábava

So 9. 12.

Velký sál, Kulturní dům

Decolt — Věra Špinarová revival

Decolt — Věra Špinarová revival

St 13. 12.

Masarykovo náměstí

sdílet sdílet sdílet