Czech-Slovak Cello Quartet

Koncert Kruhu přátel hudby se uskuteční ve středu 25. října od 18:00 hodin v Koncertním sále v Hranicích. Cena vstupenky je 120 Kč. Předprodej vstupenek v Turistickém informačním centru na zámku nebo online na www.kultura-hranice.cz.

Jiří Hanousek

Jiří Hanousek patří mezi nejvýraznější hudební osobnosti Ostravska a k nejlepším violoncellistům v České republice. Je absolventem konzervatoře v Ostravě, kde studoval hru na violoncello ve třídě PhDr. Ivana Měrky a prof. Jana Hališky. Současně se věnoval kompozici u Jaromíra Podešvy. Po absolutoriu konzervatoře pokračoval ve studiu na Akademii múzických umění v Praze u prof. Miloše Sádlo.

Svůj talent a mistrovství prokázal mimo jiné získáním titulu laureáta mezinárodní soutěže Pražského jara. Pro jeho hru je charakteristická jak vysoká tónová kultura, tak technická brilance a strhující muzikální projev.

Aleš Kaspřík

Narodil se v roce 1962 v Ostravě. Na violoncello začal hrát v 9 letech na LŠU ve Frýdku-Místku.

Od roku 1977 studoval na Ostravské konzervatoři u Prof. PhDr. Ivana Měrky. V roce 1983 absolvoval s Janáčkovou filharmonií Ostrava Dvořákovým koncertem h moll. Od roku 1983 studoval na AMU Praha u Prof. Miloše Sádla. V roce 1985 zakládá Wihanovo kvarteto, se kterým studuje komorní hru u Prof. Antonína Kohouta / Smetanovo kvarteto /. V roce 1989 absolvuje AMU Praha se Symfonickým orchestrem FOK /Dvořák h moll /.

Za svoji pedagogickou činnost bylo Wihanovo kvarteto dvakrát navrženo na Cenu Královské Akademie v Londýně. V březnu 2017 byla po 32 letech ukončena činnost ve Wihanově kvartetu.

Během své koncertní praxe vyučuje Aleš Kaspřík také soukromé lekce violoncella. Od ledna 2019 vyučuje violoncello na ZUŠ v Říčanech. Od ledna 2017 vykonává mobilní masérskou a fyzioterapeutickou praxi se zaměřením na problémy umělců.

Eugen Prochác

Narodil se v roce 1962 v Bratislavě. Je absolventem Akademie múzických umění v Praze v třídě prof. Josefa Chuchra. Později studoval pod vedením osobností, jako jsou Danisel Šafran, Erling Blondal Ben Bengtsson, Michail Chomicer, Angelica May. Je absolutním vítězem mezinárodní soutěže Premio Valentino Bucchi v Říme v roce 1990 a držitelem Ceny slovenskej hudobnej kritiky. Jako sólista vystoupil v takměř 40 zemích na čtyřech kontinentech.

Od roku 1990 je pedagogem na VŠMU v Bratislavě.

Ján Slávik

Ján Slávik studoval hru na violoncello na bratislavské Konzervatoři u Gstáva Večerného a Karola Filipoviča a na Vysoké škole múzických umění u Jozefa Podhoranského. Komorní hru studoval ve Vídnina Hochschule für Musik und Darstellende Kunst u Franze Samohyla a Güntera Pichlera. V roce 1992 ukončil doktorandské studium na VŠMU, kde od roku 1993 působí jako pedagog. V roce 2012 byl prezidentem republiky jmenovaný vysokoškolským profesorem v oboru hudební umění.

Zúčastnil se několika interpretačních kurzů, například Weimar, Kerkrade, Bayreuth, Piešťany a je držitelem mnoha ocenění. Obdržel cenu za nejlepší interpretaci současné hudby (Pražské jaro 1983) a Cenu hudební kritiky (Mladé pódium Karlovy Vary 1991).

Další podobné události

Big band ZUŠ Hranice

Big band ZUŠ Hranice

Ne 4. 6.

Nádvoří Staré střelnice

Plavbou lodí kolem světa

Plavbou lodí kolem světa

St 7. 6.

Lázeňský dům Moravan

Talent Fest

Talent Fest

Čt 8. 6.

Karnola

Kapela COKOLIVe na Loděnici

Kapela COKOLIVe na Loděnici

9. 6.

Loděnice Hranice

Lepenec

Lepenec

9. 6.

Autocamping Hospůdka u propasti

Acustrio

Acustrio

9. 6.

Zámecký klub

Malý a Velký dechový orchestr ZUŠ Hranice

Malý a Velký dechový orchestr ZUŠ Hranice

Ne 11. 6.

Nádvoří Staré střelnice

Marco Mendoza

Marco Mendoza

Čt 15. 6.

Divadlo Stará střelnice

sdílet sdílet sdílet