5P Luboše Pospíšila

Koncert kapely 5P Luboše Pospíšila se uskuteční v pátek 21. ledna od 20:00 hodin v Zámeckém klubu. Cena vstupenky je 250 Kč v předprodeji a 300 Kč na místě. Předprodej vstupenek je v TIC Hranice na zámku nebo online na www.kultura-hranice.cz.

Matador české hudební scény s hlasem, který si nespletete, prožívá jedno z nejšťastnějších období své více než čtyřicetileté kariéry, kterou akcentuje nová deska Poesis Beat (2021). Po turné k zásadnímu albu Soukromá elegie (získalo zlatou desku!) a po retrospektivní šňůře Route 66 k supraphonskému 13CD kompletu vstoupil Luboš do Beatové síně slávy… a teď sklízí všechny ty plody a ocenění v sálech od Šumavy po Ostravu, stále častěji vyprodaných. „V předvečer“ sedmdesátin si v říjnu 2019 nadělil své první živé album s názvem Ostrava !!! Live. V jeho duchu a hlavně v duchu kulatin, kterých se Pospíšil dožil vloni v září, se nesly letošní letní koncerty. Aktuální šňůra nabízí průřez celou protagonistovou kariérou – publikum se samozřejmě dočká osvědčených písniček ze zlaté éry, jako například písně Tenhle vítr jsem měl rád, Soukromá cesta do nikam. Publikum se také dočká ukázek z předposledního CD Soukromá elegie, novodobé hitovky Tak vznikla zem… a čtyřech ukázek z novinky Poesis Beat.

Pospíšilův tenor za bicími jistí bubeník Jakub Nývlt, elektrickou kytaru krotí Mirek Linhart, klávesy kapelníka Ondřeje Fencla tmelí spodek, rytmiku dotváří baskytarista Martin Štec, alternovaný Jakubem Červinkou, na perkuse dobarvuje a zpívá Michal Hnátek. Unikátem na scéně jsou sehrané pětihlasy jako další poznávací znamení současných 5P, semknutých kolem Pospíšila.

Generační bariéry rozmetává síla kolektivu, kapela hraje s radostí, byť některé písně jsou starší než někteří účinkující. A možná právě proto. Alba aktuálních 5P ověnčují pozitivní novinářské ohlasy, ale i na svou dobu slušné prodeje, v souvislosti se Soukromou elegií recenzenti psali o „nejlepším albu od dob A nestřílejte na milence. Turné střídá turné, ročně odehraje Luboš Pospíšil kolem stovky koncertů. Jako by těch křížků nebylo 70, ale dvakrát méně.

Další podobné události

Hana Fialová: Slavné muzikálové melodie

Hana Fialová: Slavné muzikálové melodie

Po 31. 1.

Koncertní sál

Doro & Warlock  Revival + Judas Priest Revival

Doro & Warlock Revival + Judas Priest Revival

4. 2.

Zámecký klub

Beseda u cimbálu

Beseda u cimbálu

St 9. 2.

Galerie M+M

Smetanovo trio

Smetanovo trio

Po 14. 2.

Koncertní sál

Koncert učitelů ZUŠ Hranice

Koncert učitelů ZUŠ Hranice

Čt 17. 2.

Koncertní sál

Night of Zeppelin NoLimit

Night of Zeppelin NoLimit

18. 2.

Zámecký klub

Ozzcover

Ozzcover

25. 2.

Zámecký klub

Ostrava Brass Quintet

Ostrava Brass Quintet

Po 7. 3.

Koncertní sál

sdílet sdílet sdílet