Výstava: Za časů první republiky

Do časů první republiky návštěvníky přenese výstava na Staré radnici. K vidění je dobový nábytek, technika, oblečení a historické fotografie Hranic.

Návštěvníci zjistí, jakými penězi platili tehdejší Čechoslováci, jak chladili potraviny v ledničkách, nebo s jakými zavazadly cestovali na dovolené. Na výstavě je k vidění dokonce i velký lodní kufr, který byl až v New Yorku.

Velkým lákadlem je instalace fotoateliéru s velkým dobovým ateliérovým fotoaparátem. V tomto ateliéru se mouhou zájemci vyfotit s dámou v prvorepublikových šatech typu charleston a zároveň se zúčastnit soutěže o zajímavé ceny. Je to jednoduché. Stačí se jen vyfotit originálním způsobem, v netradičním oděvu nebo v prvorepublikových šatech a svou fotografii sdílet na našich facebookových stránkách www.facebook.com/muzeumhranice.

Po dobu konání výstavy bude každý měsíc vyhodnocena jedna nejatraktivnější fotografie. Výherce odměníme cenami, které do soutěže věnovala firma Astra Office. Více se zájemci dozvědí na facebooku hranického muzea.

V rámci výstavy proběhne také v sobotu 10. listopadu Prvorepubliková kafírna. Těšit se můžete na ukázku přípravy kávy v kávovaru z období první republiky. Proběhne také reklamní prezentace prvorepublikového brněnského kavárníka Huberta Lamplota. Návštěvníci si budou moci kávu ochutnat a také zakoupit. Pražení kávy bude probíhat v 11:00, 13:00 a v 15:00 hodin. Kafírnu připravilo Muzeum a galerie v Hranicích ve spolupráci se Studiem Bez Kliky.

SOUTĚŽ O HODNOTNÉ CENY

Zapojte se do naší soutěže o hodnotné ceny od firmy Astra Office.

Je to jednoduché. Stačí navštívit naší výstavu a vyfotit se spolu s figurínou nějakým netradičním způsobem či v netradičních šatech, třeba i v šatech z první republiky. Nakonec vaši fotografii sdílejte na této facebookové stránce Muzea a galerie Hranice.

Každý měsíc potom vybereme jednu nejatraktivnější a jejího majitele odměníme cenou, kterou do souteže věnovala firma Astra Office.

Říjen: powerbanka – PowerBank 2500 mAh
Listopad: USB flash disk Verbatim 32 GB
Prosinec: nádherný černý notes Castelli Italy
Leden: powerbanka – PowerBank 5200 mAh

Výstavu, která se koná na počest výročí 100 let vzniku republiky, můžete navštívit v muzeu na Staré radnici v Hranicích až do 6. ledna 2019.

Slavnostní vernisáž výstavy Za časů první republiky proběhla ve čtvrtek 25. října v 17:00 hodin.

 

Další podobné události

Viktor Hulík – Geometrica

Viktor Hulík – Geometrica

26. 4.
9. 6.

Synagoga

Miroslava Pastušková: Reálná krása přírody

Miroslava Pastušková: Reálná krása přírody

1. 5.
30. 6.

LD Moravan (zimní zahrada)

Akvarely Kláry Nováčkové

Akvarely Kláry Nováčkové

3. 5.
31. 5.

Coffee Obsession Hranice

Fotografie…s láskou

Fotografie…s láskou

6. 5.
31. 5.

Zámek

Jazz pro oči – grafiky Jiřího Slívy

Jazz pro oči – grafiky Jiřího Slívy

15. 5.
7. 6.

Zámek

Fenomén hasičství

Fenomén hasičství

23. 5.
1. 9.

Stará radnice

Výstava dětských prací

Výstava dětských prací

31. 5.
22. 6.

Galerie M+M

Vernisáž: Výstava dětských prací

Vernisáž: Výstava dětských prací

31. 5.

Galerie M+M

sdílet sdílet sdílet sdílet