Výstava: Za časů první republiky

Do časů první republiky návštěvníky přenese výstava na Staré radnici. K vidění je dobový nábytek, technika, oblečení a historické fotografie Hranic.

Návštěvníci zjistí, jakými penězi platili tehdejší Čechoslováci, jak chladili potraviny v ledničkách, nebo s jakými zavazadly cestovali na dovolené. Na výstavě je k vidění dokonce i velký lodní kufr, který byl až v New Yorku.

Velkým lákadlem je instalace fotoateliéru s velkým dobovým ateliérovým fotoaparátem. V tomto ateliéru se mouhou zájemci vyfotit s dámou v prvorepublikových šatech typu charleston a zároveň se zúčastnit soutěže o zajímavé ceny. Je to jednoduché. Stačí se jen vyfotit originálním způsobem, v netradičním oděvu nebo v prvorepublikových šatech a svou fotografii sdílet na našich facebookových stránkách www.facebook.com/muzeumhranice.

Po dobu konání výstavy bude každý měsíc vyhodnocena jedna nejatraktivnější fotografie. Výherce odměníme cenami, které do soutěže věnovala firma Astra Office. Více se zájemci dozvědí na facebooku hranického muzea.

V rámci výstavy proběhne také v sobotu 10. listopadu Prvorepubliková kafírna. Těšit se můžete na ukázku přípravy kávy v kávovaru z období první republiky. Proběhne také reklamní prezentace prvorepublikového brněnského kavárníka Huberta Lamplota. Návštěvníci si budou moci kávu ochutnat a také zakoupit. Pražení kávy bude probíhat v 11:00, 13:00 a v 15:00 hodin. Kafírnu připravilo Muzeum a galerie v Hranicích ve spolupráci se Studiem Bez Kliky.

SOUTĚŽ O HODNOTNÉ CENY

Zapojte se do naší soutěže o hodnotné ceny od firmy Astra Office.

Je to jednoduché. Stačí navštívit naší výstavu a vyfotit se spolu s figurínou nějakým netradičním způsobem či v netradičních šatech, třeba i v šatech z první republiky. Nakonec vaši fotografii sdílejte na této facebookové stránce Muzea a galerie Hranice.

Každý měsíc potom vybereme jednu nejatraktivnější a jejího majitele odměníme cenou, kterou do souteže věnovala firma Astra Office.

Říjen: powerbanka – PowerBank 2500 mAh
Listopad: USB flash disk Verbatim 32 GB
Prosinec: nádherný černý notes Castelli Italy
Leden: powerbanka – PowerBank 5200 mAh

Výstavu, která se koná na počest výročí 100 let vzniku republiky, můžete navštívit v muzeu na Staré radnici v Hranicích až do 6. ledna 2019.

Slavnostní vernisáž výstavy Za časů první republiky proběhla ve čtvrtek 25. října v 17:00 hodin.

 

Další podobné události

Výstava Libora Beneše – Zlatý řez 5D

Výstava Libora Beneše – Zlatý řez 5D

21. 11.
2. 1.

Zámek

Jaroslava Severová – JMÉNO, ZNAK

Jaroslava Severová – JMÉNO, ZNAK

22. 11.
13. 1.

Synagoga

Výstava betlémů a vánočních tradic

Výstava betlémů a vánočních tradic

23. 11.
20. 12.

Galerie M+M

Výstava vánočních stromků

Výstava vánočních stromků

29. 11.
31. 12.

Horní a Dolní podloubí

Ataraxia

Ataraxia

30. 11.
31. 1.

Coffee Obsession Hranice

Výstava obrazů Hany Buchtové

Výstava obrazů Hany Buchtové

7. 12.
15. 1.

Buddha Café Hranice

Výstava: Panenky, kam se podíváš

Výstava: Panenky, kam se podíváš

12. 12.
17. 3.

Stará radnice

Výstava: Jan Koráb – Plakáty

Výstava: Jan Koráb – Plakáty

10. 1.
17. 2.

Stará radnice

sdílet sdílet sdílet sdílet