TaťánaFest vol. 2

Druhý ročník TaťánaFestu ozdobí Lenka Dusilová

 

Pod hlavičkou nově založeného Spolku přátel Taťány Jonasové přivítá v sobotu 6. dubna 2019 Divadlo Stará střelnice v pořadí druhý ročník akce TaťánaFest. Po loňské vydařené premiéře se opět sejdou zástupy účinkujících, žáků, kolegů, přátel a dalších zájemců, aby při společně prožitém koncertu vzdali hold odkazu předčasně zesnulé pedagožky, sbormistryně a významné osobnosti hranické kultury PaedDr. Taťány Jonasové.

Festival se tentokrát soustředí na jediné podium hlavního sálu divadla, za to s mimořádným a speciálním hostem, přední českou zpěvačkou Lenkou Dusilovou, které bude patřit se sólovým vystoupením druhý blok koncertu se začátkem cca v 19:30 hodin.

Před tím se od 16h v první části odpoledne na podiu prostřídají místní soubory, sbory, sólisté a odchovanci Taťány Jonasové. Vystoupí např. pěvecký sbor Harmonia, Hranický dětský pěvecký sbor včetně přípravky i bývalých členů, Vokalamita, zpěvačka Iva Svobodová, Schwindel kvartet  či kapela LiThr. Třešničkou bude též prémiová mezinárodní účast v podobě vystoupení učitelů z hudební školy polského partnerského města Konstancin-Jeziorna, s nimiž udržovala Taťána Jonasová blízké hudební i přátelské styky. Přestávky v programu zpříjemní ve foyer Hudecká muzika Franty Kopeckého. Všichni tito účinkující vystoupí bez nároku na honorář.

Specialitou letošního druhého ročníku bude též tematická výstava osobních věcí, rukopisů, plakátů a fotografií ze života sbormistryně. Případný výtěžek z dobrovolného vstupného bude využit na činnost nově založeného spolku, především na přípravu reprezentativní vzpomínkové publikace, která bude v roce 2020 vydána u příležitosti nedožitého 60. výročí narození Taťány Jonasové. Organizátoři chtějí touto akcí i další plánovanou činností naplnit její vzkaz, který před svou smrtí věnovala všem spřízněným hudebníkům: „Netruchlete, ale raději si zazpívejte. Sami navzájem, od srdce a z lásky. A já to uslyším.“

 

Další podrobnosti zájemci naleznou na webu www.tatanafest.cz.

Další podobné události

Kozlaňáci

Kozlaňáci

Ne 21. 7.

Sportovní areál Rybníček, Olšovec

Hromosvod

Hromosvod

Út 23. 7.

Zámecká zahrada, Hranice

Pavel Kačes Husár & Kamil Dyják

Pavel Kačes Husár & Kamil Dyják

Čt 25. 7.

Zámecká zahrada, Hranice

Crazy Dogs

Crazy Dogs

Ne 28. 7.

Zámecká zahrada, Hranice

ABBA revival

ABBA revival

Út 30. 7.

Zámecká zahrada, Hranice

Martin Láska band

Martin Láska band

Čt 1. 8.

Zámecká zahrada, Hranice

Koncert nevidomé kapely Naslepo

Koncert nevidomé kapely Naslepo

So 3. 8.

Restaurace Archa Hranice

LH Western

LH Western

Ne 4. 8.

Zámecká zahrada, Hranice

sdílet sdílet sdílet sdílet