Předpremiéra filmu o Brdečkovi

Dokument o slavném hranickém rodákovi Jiřím Brdečkovi, který by letos na Štědrý den oslavil 100. narozeniny, uvidí jako první diváci v Hranicích. Ve městě se totiž uskuteční slavnostní předpremiéra filmu Universum Brdečka, a to v pondělí 11. prosince od 18:00 hodin na Staré střelnici. Diváci se budou moci setkat s režisérem filmu a čtyřnásobným držitelem ocenění Český lev Miroslavem Jankem a jeho týmem, ale také s dcerou Jiřího Brdečky, spisovatelkou a novinářkou Terezou Brdečkovou.

Film divákovi nabídne pohled do nitra jedné z nejvýraznějších osobností českého filmu. Byl natáčený i v Hranicích, rodišti Jiřího Brdečky. Natáčení se účastnila například PhDr. Libuše Hrabová, CSc. nebo Václav Vlasák, které můžete ve snímku vidět. Film vznikl ve společnosti Evolution Films, koproducentem je Česká televize.

Po projekci filmu se uskuteční i malé hudební vystoupení Viktorie Dugranpere a Františka Tomáška, kteří zazpívají některé písně z Limonádového Joe. Chybět nebude ani malé občerstvení pro návštěvníky akce.

Vstupné na slavnostní předpremiéru je 90 Kč v předprodeji, 150 Kč na místě. Předprodej je v Turistickém informačním centru na zámku v Hranicích,

Předpremiéru pořádají Městská kulturní zařízení Hranice a Divadlo Stará střelnice.

Další podobné události

Silvestr v Letním kině s animovaným filmem Yeti: Ledové dobrodužství

Silvestr v Letním kině s animovaným filmem Yeti: Ledové dobrodužství

Po 31. 12.

Letní kino

sdílet sdílet sdílet sdílet