Michal Žáček a Mário Šeparovič

Saxofonista a flétnista Michal Žáček vystoupí se skvělým zpěvákem a kytaristou – Srbochorvatem Mário Šeparovičem. Koncert v rámci Evropských jazzových dnů 2019 se bude konat ve středu 15. května od 19:00 hodin v Zámeckém klubu v Hranicích.

Michal Žáček je vyhledávaným studiovým a koncertním hudebníkem, členem Ostravského rozhlasového orchestru, od roku 2010 firemní hráč Yamahy. Se svou virtuozitou jako fenomenální saxofonista a hráč na dechové nástroje se prosadil nejen v rodné České republice a na Slovensku, ale i v USA, Mexiku, Německu a Francii.

Jeho jméno najdeme na více než 30 albech známých interpretů jako například Peter Lipa, Jana Kirschner, Boris Urbánek, No Name, Vlasta Redl, BUTY, Jaromír Nohavica, Vojtěch Dyk. Koncertoval i s Ashley Slatter, Tonya Graves, Richard Müller, Viktor Bailey, Alfred McCrary a American Divas. Před dvěma lety mu vyšlo jeho první sólové album Beautiful Day.

Mário Šeparovič je skvělý zpěvák, multiinstrumentalista a především kytarista, kterému se též někdy přezdívá „Ostravský Eric Clapton“. Nejen proto, že jeho hudba vychází z blues, ale také pro jeho nadžánrový přístup a hráčské umění. Často se objevuje v ostravských klubech se svojí kapelou El Rey a Michalem Žáčkem nebo jej můžete slyšet v muzikálech Jesus Christ Superstar, Donaha! (Hole dupy) a dalších v Divadle Jiřího Myrona, kde hraje kytarové party, před letními kiny na nábřeží Ostravice a při velké spoustě dalších krásných hudebních událostí.

Nesmíme zapomenout na jeho spolupráci s Krnovským Big Bandem a s muzikanty, jako jsou Vlastimil Šmída, Boris Urbánek, Marcela Božíková, Martin Chodúr a jeho kapela MACH 5 a mnoho dalších. Své aranžérské kvality Mário prokázal také na desce Hlas srdce, která představuje indické mantry v hávu moderních žánrů.

Další podobné události

Americké jaro: Duo violoncellista Štěpán Filípek a klavíristka Katelyn Bouska

Americké jaro: Duo violoncellista Štěpán Filípek a klavíristka Katelyn Bouska

Po 27. 5.

Koncertní sál

Jarní koncert Hranického dětského pěveckého sboru

Jarní koncert Hranického dětského pěveckého sboru

31. 5.

Synagoga

Will Johns Trio

Will Johns Trio

31. 5.

Zámecký klub

Koncert: ZUŠ Open

Koncert: ZUŠ Open

So 1. 6.

Terasa LD Bečva

VoKalamita

VoKalamita

Čt 6. 6.

Karnola

Letní slunovrat

Letní slunovrat

21. 6.

Evangelický kostel Hranice

Country večer

Country večer

28. 6.

Galerie M+M

Hromosvod

Hromosvod

Út 23. 7.

Zámecká zahrada, Hranice

sdílet sdílet sdílet sdílet