Maestrio Piano Trio

Vystupující: Jan Sládeček – violoncello, Marina Grochovská – klavír, Luboš Dudek – housle

 

Jan Sládeček

Studoval na konzervatoři v Praze i na pražské AMU ve třídě prof. Josefa Chuchra. V době studií se několikrát zúčastnil mistrovských kurzů v Itálii a Německu. Od roku 1991 byl členem orchestru Státní opery Praha, v letech 1993 až 1995 na místě zástupce koncertního mistra. Od roku 1995 je koncertním mistrem skupiny violoncell Orchestru Národního divadla v Praze. Spolupracuje s několika komorními soubory – Komorní orchestr Národního divadla, Atlantis collegium.

Marina Grochovská

Je absolventkou Moskevské konzervatoře, Ruské hudební akademie Gněsinových a doktorandského studia na stejné škole. Od roku 1997 žije v Praze. V roce 1998 se stala vítězkou Grand Prix v Mezinárodní klavírní soutěži „Premio Gramsci di pianoforte“ v v Itálii. Tam získala i uznání poroty pro nejlepšího interpreta současných skladeb. V roce 1999 nahrála sólové CD a v roce 2000 absolvovala úspěšný sólový koncert v Paříži. Spolupracuje s koncertními mistry orchestru Národního divadla v Praze Monikou Vrabcovou a Janem Sládečkem a také působí jako klavíristka v souboru „Maestrio“.

Luboš Dudek

Získal základy houslové hry u Miloslava Esterleho. Na konzervatoři v Plzni pokračoval u Radky Beranové, několik let byl soukromým žákem Jana Talicha. V roce 1996 získal stipendium na Menuhinově mezinárodní hudební akademii ve Švýcarsku, kde studoval pod vedením Alberta Lysyho a Livia Prunaru. Vedle soutěžních cen a sólových vystoupení s několika tuzemskými orchestry má na kontě také nahrávky pro Český rozhlas. Od roku 2006 je členem skupiny prvních houslí České filharmonie.

Koncert se uskuteční v pondělí 14. října v 18:00 hodin v Koncertním sále v Hranicích.

Další podobné události

Rock Drey Fest

Rock Drey Fest

So 24. 8.

Letní kino

Hustopečské dny 2019

Hustopečské dny 2019

30. 8.
1. 9.

Zámek

SIMA

SIMA

30. 8.

City Club Hranice

Koncert Vojenské hudby Olomouc

Koncert Vojenské hudby Olomouc

St 4. 9.

Masarykovo náměstí

Daniel Jun & Mikael Ericsson

Daniel Jun & Mikael Ericsson

Čt 26. 9.

Koncertní sál

Jelen/Půlnoční vlak Michala Tučného 2019

Jelen/Půlnoční vlak Michala Tučného 2019

18. 10.

Divadlo Stará střelnice

Žaves mjuzik

Žaves mjuzik

So 19. 10.

Synagoga

Indi Stivín & Alice Springs

Indi Stivín & Alice Springs

Út 22. 10.

Koncertní sál

sdílet sdílet sdílet sdílet