Maestrio Piano Trio

Koncert Maestrio Piano Trio od 18:00 hodin v Koncertním sále.

KdyPondělí 14. 10. 2019

Začátek18:00

KdeKoncertní sál

Vstupné150 Kč mimo předplatitele KPH

KategorieHudba

Štítky,

Plakát Maestrio Piano Trio

Maestrio Piano Trio

Vystupující: Jan Sládeček – violoncello, Marina Grochovskaja – klavír, Hiroko Takahashi – housle

 

Jan Sládeček

Studoval na konzervatoři v Praze i na pražské AMU ve třídě prof. Josefa Chuchra. V době studií se několikrát zúčastnil mistrovských kurzů v Itálii a Německu. Od roku 1991 byl členem orchestru Státní opery Praha, v letech 1993 až 1995 na místě zástupce koncertního mistra. Od roku 1995 je koncertním mistrem skupiny violoncell Orchestru Národního divadla v Praze. Spolupracuje s několika komorními soubory – Komorní orchestr Národního divadla, Atlantis collegium.

Marina Grochovskaja

Je absolventkou Moskevské konzervatoře, Ruské hudební akademie Gněsinových a doktorandského studia na stejné škole. Od roku 1997 žije v Praze. V roce 1998 se stala vítězkou Grand Prix v Mezinárodní klavírní soutěži „Premio Gramsci di pianoforte“ v v Itálii. Tam získala i uznání poroty pro nejlepšího interpreta současných skladeb. V roce 1999 nahrála sólové CD a v roce 2000 absolvovala úspěšný sólový koncert v Paříži. Spolupracuje s koncertními mistry orchestru Národního divadla v Praze Monikou Vrabcovou a Janem Sládečkem a také působí jako klavíristka v souboru „Maestrio“.

Hiroko Takahashi

Pochází z Japonska. Hru na housle studovala pod vedením profesorů Ryosaku Kuboty, Koichira Harady, Jiřího Tomáška a Bohuslava Matouška. Absolvovala sólový diplomový kurs hudební univerzity Toho Gakuen v Tokiu, ve studiích pokračovala na pražské HAMU. Během studií získala několik prestižních ocenění, mimo jiné 1. cenu na národní soutěži studentů hudby v Tokiu, 3. cenu na mezinárodní houslové soutěž Henryka Wieniawského v Polsku, 1. cenu na mezinárodní houslové soutěži Rotary klubu v Praze, zvláštní cenu na mezinárodním letním kurzu v rakouském Semmeringu a další.

Jako sólistka vystoupila s orchestrem Spirit of Europe v rakouském Badenu, Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK v Praze a Komorním klasicistním orchestrem Ensemble 18+ na mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov.

V letech 2014 až 2016 byla členkou orchestru Opery Národního divadla v Praze, od roku 2015 působí jako zástupce koncertního mistra v Symfonickém orchestru hlavního města Prahy FOK.

Koncert se uskuteční v pondělí 14. října v 18:00 hodin v Koncertním sále v Hranicích.

Další podobné události

KISS Czech Company & Hairy Groupies

KISS Czech Company & Hairy Groupies

28. 2.

Zámecký klub

David Koller Acoustic

David Koller Acoustic

Čt 5. 3.

Divadlo Stará střelnice

Rap Night vol. 3

Rap Night vol. 3

6. 3.

City Club Hranice

Ensemble Frizzante & Valérie Zawadská

Ensemble Frizzante & Valérie Zawadská

Po 9. 3.

Koncertní sál

Jarní koncert

Jarní koncert

Čt 12. 3.

Koncertní sál

Hradišťan a Jiří Pavlica

Hradišťan a Jiří Pavlica

13. 3.

Sokolovna Hranice

Forrest Jump & GATE Crasher & host Doktor Doll

Forrest Jump & GATE Crasher & host Doktor Doll

13. 3.

Zámecký klub

Metastavy a Neřvi mi do ucha

Metastavy a Neřvi mi do ucha

13. 3.

Karnola

sdílet sdílet sdílet