Maestrio Piano Trio

Vystupující: Jan Sládeček – violoncello, Marina Grochovskaja – klavír, Hiroko Takahashi – housle

 

Jan Sládeček

Studoval na konzervatoři v Praze i na pražské AMU ve třídě prof. Josefa Chuchra. V době studií se několikrát zúčastnil mistrovských kurzů v Itálii a Německu. Od roku 1991 byl členem orchestru Státní opery Praha, v letech 1993 až 1995 na místě zástupce koncertního mistra. Od roku 1995 je koncertním mistrem skupiny violoncell Orchestru Národního divadla v Praze. Spolupracuje s několika komorními soubory – Komorní orchestr Národního divadla, Atlantis collegium.

Marina Grochovskaja

Je absolventkou Moskevské konzervatoře, Ruské hudební akademie Gněsinových a doktorandského studia na stejné škole. Od roku 1997 žije v Praze. V roce 1998 se stala vítězkou Grand Prix v Mezinárodní klavírní soutěži „Premio Gramsci di pianoforte“ v v Itálii. Tam získala i uznání poroty pro nejlepšího interpreta současných skladeb. V roce 1999 nahrála sólové CD a v roce 2000 absolvovala úspěšný sólový koncert v Paříži. Spolupracuje s koncertními mistry orchestru Národního divadla v Praze Monikou Vrabcovou a Janem Sládečkem a také působí jako klavíristka v souboru „Maestrio“.

Hiroko Takahashi

Pochází z Japonska. Hru na housle studovala pod vedením profesorů Ryosaku Kuboty, Koichira Harady, Jiřího Tomáška a Bohuslava Matouška. Absolvovala sólový diplomový kurs hudební univerzity Toho Gakuen v Tokiu, ve studiích pokračovala na pražské HAMU. Během studií získala několik prestižních ocenění, mimo jiné 1. cenu na národní soutěži studentů hudby v Tokiu, 3. cenu na mezinárodní houslové soutěž Henryka Wieniawského v Polsku, 1. cenu na mezinárodní houslové soutěži Rotary klubu v Praze, zvláštní cenu na mezinárodním letním kurzu v rakouském Semmeringu a další.

Jako sólistka vystoupila s orchestrem Spirit of Europe v rakouském Badenu, Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK v Praze a Komorním klasicistním orchestrem Ensemble 18+ na mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov.

V letech 2014 až 2016 byla členkou orchestru Opery Národního divadla v Praze, od roku 2015 působí jako zástupce koncertního mistra v Symfonickém orchestru hlavního města Prahy FOK.

Koncert se uskuteční v pondělí 14. října v 18:00 hodin v Koncertním sále v Hranicích.

Další podobné události

Lovesong Orchestra

Lovesong Orchestra

So 21. 9.

u hotelu Cementář, Hranice

Daniel Jun & Mikael Ericsson

Daniel Jun & Mikael Ericsson

Čt 26. 9.

Koncertní sál

The Hall & So What!

The Hall & So What!

27. 9.

Zámecký klub

W.A.S.P. tribute CZ & Krleš

W.A.S.P. tribute CZ & Krleš

4. 10.

Zámecký klub

Martin Kratochvíl & Jazz Q

Martin Kratochvíl & Jazz Q

St 9. 10.

Zámecký klub

Vzpomínkový koncert T a V

Vzpomínkový koncert T a V

11. 10.

Divadlo Stará střelnice

Koncert dechových orchestrů

Koncert dechových orchestrů

So 12. 10.

Sokolovna Hranice

Country večer

Country večer

18. 10.

Galerie M+M

sdílet sdílet sdílet sdílet