Maestrio Piano Trio

Koncert Maestrio Piano Trio od 18:00 hodin v Koncertním sále.

KdyPondělí 14. 10. 2019

Začátek18:00

KdeKoncertní sál

Vstupné150 Kč mimo předplatitele KPH

KategorieHudba

Štítky,

Plakát Maestrio Piano Trio

Maestrio Piano Trio

Vystupující: Jan Sládeček – violoncello, Marina Grochovskaja – klavír, Hiroko Takahashi – housle

 

Jan Sládeček

Studoval na konzervatoři v Praze i na pražské AMU ve třídě prof. Josefa Chuchra. V době studií se několikrát zúčastnil mistrovských kurzů v Itálii a Německu. Od roku 1991 byl členem orchestru Státní opery Praha, v letech 1993 až 1995 na místě zástupce koncertního mistra. Od roku 1995 je koncertním mistrem skupiny violoncell Orchestru Národního divadla v Praze. Spolupracuje s několika komorními soubory – Komorní orchestr Národního divadla, Atlantis collegium.

Marina Grochovskaja

Je absolventkou Moskevské konzervatoře, Ruské hudební akademie Gněsinových a doktorandského studia na stejné škole. Od roku 1997 žije v Praze. V roce 1998 se stala vítězkou Grand Prix v Mezinárodní klavírní soutěži „Premio Gramsci di pianoforte“ v v Itálii. Tam získala i uznání poroty pro nejlepšího interpreta současných skladeb. V roce 1999 nahrála sólové CD a v roce 2000 absolvovala úspěšný sólový koncert v Paříži. Spolupracuje s koncertními mistry orchestru Národního divadla v Praze Monikou Vrabcovou a Janem Sládečkem a také působí jako klavíristka v souboru „Maestrio“.

Hiroko Takahashi

Pochází z Japonska. Hru na housle studovala pod vedením profesorů Ryosaku Kuboty, Koichira Harady, Jiřího Tomáška a Bohuslava Matouška. Absolvovala sólový diplomový kurs hudební univerzity Toho Gakuen v Tokiu, ve studiích pokračovala na pražské HAMU. Během studií získala několik prestižních ocenění, mimo jiné 1. cenu na národní soutěži studentů hudby v Tokiu, 3. cenu na mezinárodní houslové soutěž Henryka Wieniawského v Polsku, 1. cenu na mezinárodní houslové soutěži Rotary klubu v Praze, zvláštní cenu na mezinárodním letním kurzu v rakouském Semmeringu a další.

Jako sólistka vystoupila s orchestrem Spirit of Europe v rakouském Badenu, Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK v Praze a Komorním klasicistním orchestrem Ensemble 18+ na mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov.

V letech 2014 až 2016 byla členkou orchestru Opery Národního divadla v Praze, od roku 2015 působí jako zástupce koncertního mistra v Symfonickém orchestru hlavního města Prahy FOK.

Koncert se uskuteční v pondělí 14. října v 18:00 hodin v Koncertním sále v Hranicích.

Další podobné události

Country večer

Country večer

18. 10.

Galerie M+M

Jelen/Půlnoční vlak Michala Tučného 2019

Jelen/Půlnoční vlak Michala Tučného 2019

18. 10.

Divadlo Stará střelnice

Midi Lidi

Midi Lidi

18. 10.

Karnola

Žaves mjuzik

Žaves mjuzik

So 19. 10.

Synagoga

Totální nasazení & Vision Days & Deratizéři

Totální nasazení & Vision Days & Deratizéři

So 19. 10.

Zámecký klub

Indi Stivín & Alice Springs

Indi Stivín & Alice Springs

Út 22. 10.

Koncertní sál

Robert Balzar Trio

Robert Balzar Trio

25. 10.

Zámecký klub

Koncert ZUŠ Hranice

Koncert ZUŠ Hranice

Ne 27. 10.

Koncertní sál

sdílet sdílet sdílet sdílet