Má vlast – Václav Hudeček a jeho hosté

Koncert je součástí projektu Má vlast – Václav Hudeček a jeho hosté.

KdyPondělí 12. 11. 2018

Začátek19:00

KdeDvorana hranického zámku, Pernštejnské náměstí 1, Hranice

Vstupné100 - 200 Kč

Předprodej Turistické informační centrum

KategorieHudba

Štítky

Má vlast – Václav Hudeček a jeho hosté

Václav Hudeček – housle, Lucie Vagenknechtová – soprán, Daniel Klánský – baryton, Lukáš Klánský – klavír

Výjimečným zážitkem byl koncert, který je součástí projektu Má vlast – Václav Hudeček a jeho hosté.  Cílem projektu je představit prostřednictvím špičkových umělců zajímavá místa České republiky. Koncert natáčela TV Noe.  Hranice se staly součástí tohoto projektu už v roce 2015, kdy se koncert konal v galerii Synagoga.

Houslista Václav Hudeček zahájil svoji strmou cestu mezi mezinárodní interpretační elitu v šedesátých letech. Již ve věku patnácti let vystoupil v roce 1967 na koncertu v Londýně s Royal Philharmonic Orchestra. Legendární David Oistrach mu tehdy předpověděl velkou budoucnost a nabídl mu pedagogickou pomoc. Jeho žákem byl od roku 1970 až do Oistrachovy smrti v roce 1974. Zároveň absolvoval na pražské Akademii múzických umění. Hudečkovo sympatické vystupování a styl jeho hry okouzluje obecenstvo bez rozdílu věku.

Sopranistka Lucie Vagenknechtová absolvovala v roce 2012 Konzervatoř Pardubice. Od roku 2016 studuje na Akademie múzických umění v Praze. V současné době vystupuje v divadle F. X. Šaldy v Liberci v roli Papageny, v Slezském divadle Opava jako Chytračka a v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem.

Barytonista Daniel Klánský je laureátem několika pěveckých soutěží, finalistou Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka a absolutním vítězem a držitelem Ceny Českého rozhlasu na Mezinárodní písňové soutěži Bohuslava Martinů. Pod státní operou Praha účinkoval v české premiéře opery Benjamina Brittena – Billy Budd v roli Donalda. V divadla F. X. Šaldy v Liberci vystupuje jako Schaunard v opeře Giacoma Pucciniho La Bohéme a v roli Pappacody v operetě Noc v Benátkách Johanna Strausse syna. V Národním divadle Moravskoslezském se představí jako Marco v opeře Gianni Schicchi. Často vystupuje se svým otcem, světoznámým klavírním virtuosem Ivanem Klánským.

Klavírista Lukáš Klánský se řadí k nejvýznamnějším a nejžádanějším českým klavíristům mladé generace, a to díky oceněním na mnoha mezinárodních soutěžích a úspěšným vystoupení na festivalech v mnoha evropských zemích. Už od pěti let byl žákem prof. Růženy Učňové. Je laureátem mnoha mezinárodních soutěží a vystupuje s předními českými orchestry.

Koncert se uskutečnil v pondělí 12. listopadu 2018 v 19:00 hodin.

Další podobné události

Americké jaro: Duo violoncellista Štěpán Filípek a klavíristka Katelyn Bouska

Americké jaro: Duo violoncellista Štěpán Filípek a klavíristka Katelyn Bouska

Po 27. 5.

Koncertní sál

Jarní koncert Hranického dětského pěveckého sboru

Jarní koncert Hranického dětského pěveckého sboru

31. 5.

Synagoga

Will Johns Trio

Will Johns Trio

31. 5.

Zámecký klub

Koncert: ZUŠ Open

Koncert: ZUŠ Open

So 1. 6.

Terasa LD Bečva

VoKalamita

VoKalamita

Čt 6. 6.

Karnola

Letní slunovrat

Letní slunovrat

21. 6.

Evangelický kostel Hranice

Country večer

Country večer

28. 6.

Galerie M+M

Hromosvod

Hromosvod

Út 23. 7.

Zámecká zahrada, Hranice

sdílet sdílet sdílet sdílet