Má vlast – Václav Hudeček a jeho hosté

Koncert je součástí projektu Má vlast – Václav Hudeček a jeho hosté.

KdyPondělí 12. 11. 2018

Začátek19:00

KdeDvorana hranického zámku, Pernštejnské náměstí 1, Hranice

Vstupné100 - 200 Kč

Předprodej Turistické informační centrum

KategorieHudba

Festival Kruh přátel hudby

Štítky

Má vlast – Václav Hudeček a jeho hosté

Výjimečným zážitkem bude koncert, který je součástí projektu Má vlast – Václav Hudeček a jeho hosté.  Cílem projektu je představit prostřednictvím špičkových umělců zajímavá místa České republiky. Koncert bude natáčet TV Noe.  Hranice se staly součástí tohoto projektu už v roce 2015, kdy se koncert konal v galerii Synagoga.

Václav Hudeček zahájil svoji strmou cestu mezi mezinárodní interpretační elitu v šedesátých letech. Již ve věku patnácti let vystoupil v roce 1967 na koncertu v Londýně s Royal Philharmonic Orchestra. Legendární David Oistrach mu tehdy předpověděl velkou budoucnost a nabídl mu pedagogickou pomoc. Jeho žákem byl od roku 1970 až do Oistrachovy smrti v roce 1974. Zároveň absolvoval na pražské Akademii múzických umění. Hudečkovo sympatické vystupování a styl jeho hry okouzluje obecenstvo bez rozdílu věku.

Ivan Klánský patří mezi světovou špičku díky mistrovskému ovládání nástroje jak ve smyslu virtuózním, tak v citovém výrazu. Jako laureát nejprestižnějších mezinárodních soutěží se stal již v době studií na pražské Akademii múzických umění vyhledávaným sólistou a komorním hráčem. Od té doby má na svém kontě více než čtyři tisícovky koncertů na pódiích čtyř světadílů. Nejčastěji ho slýchá publikum v Německu, Švýcarsku, Anglii, Francii, Španělsku, vystupuje v Jižní Americe, v USA, Kanadě a Japonsku.

Lukáš Klánský se řadí k nejvýznamnějším a nejžádanějším českým klavíristům mladé generace, a to díky oceněním na mnoha mezinárodních soutěžích a úspěšným vystoupení na festivalech v mnoha evropských zemích. Už od pěti let byl žákem prof. Růženy Učňové. Je laureátem mnoha mezinárodních soutěží a vystupuje s předními českými orchestry.

Koncert se uskuteční v pondělí 12. listopadu 2018 v 19:00 hodin.

Další podobné události

Robert Křesťan & Druhá tráva

Robert Křesťan & Druhá tráva

Čt 18. 10.

Zámecký klub

Country večer

Country večer

19. 10.

Galerie M+M

So What!

So What!

19. 10.

Zámecký klub

Back to basic

Back to basic

So 20. 10.

Zámecký klub

Klavírní koncert: Lucie Langerová

Klavírní koncert: Lucie Langerová

Čt 25. 10.

Koncertní sál

Forbidden Society/Hoofbeats

Forbidden Society/Hoofbeats

26. 10.

City Club Hranice

Koncert De Vlietgrieten

Koncert De Vlietgrieten

So 27. 10.

Domov seniorů Hranice

Holandský pěvecký sbor De Vlietgrieten

Holandský pěvecký sbor De Vlietgrieten

So 27. 10.

Lázeňský dům Bečva

sdílet sdílet sdílet sdílet