Má vlast – Václav Hudeček a jeho hosté

Koncert je součástí projektu Má vlast – Václav Hudeček a jeho hosté.

KdyPondělí 12. 11. 2018

Začátek19:00

KdeDvorana hranického zámku, Pernštejnské náměstí 1, Hranice

Vstupné100 - 200 Kč

Předprodej Turistické informační centrum

KategorieHudba

Štítky

Má vlast – Václav Hudeček a jeho hosté

Václav Hudeček – housle, Lucie Vagenknechtová – soprán, Daniel Klánský – baryton, Lukáš Klánský – klavír

Výjimečným zážitkem byl koncert, který je součástí projektu Má vlast – Václav Hudeček a jeho hosté.  Cílem projektu je představit prostřednictvím špičkových umělců zajímavá místa České republiky. Koncert natáčela TV Noe.  Hranice se staly součástí tohoto projektu už v roce 2015, kdy se koncert konal v galerii Synagoga.

Houslista Václav Hudeček zahájil svoji strmou cestu mezi mezinárodní interpretační elitu v šedesátých letech. Již ve věku patnácti let vystoupil v roce 1967 na koncertu v Londýně s Royal Philharmonic Orchestra. Legendární David Oistrach mu tehdy předpověděl velkou budoucnost a nabídl mu pedagogickou pomoc. Jeho žákem byl od roku 1970 až do Oistrachovy smrti v roce 1974. Zároveň absolvoval na pražské Akademii múzických umění. Hudečkovo sympatické vystupování a styl jeho hry okouzluje obecenstvo bez rozdílu věku.

Sopranistka Lucie Vagenknechtová absolvovala v roce 2012 Konzervatoř Pardubice. Od roku 2016 studuje na Akademie múzických umění v Praze. V současné době vystupuje v divadle F. X. Šaldy v Liberci v roli Papageny, v Slezském divadle Opava jako Chytračka a v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem.

Barytonista Daniel Klánský je laureátem několika pěveckých soutěží, finalistou Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka a absolutním vítězem a držitelem Ceny Českého rozhlasu na Mezinárodní písňové soutěži Bohuslava Martinů. Pod státní operou Praha účinkoval v české premiéře opery Benjamina Brittena – Billy Budd v roli Donalda. V divadla F. X. Šaldy v Liberci vystupuje jako Schaunard v opeře Giacoma Pucciniho La Bohéme a v roli Pappacody v operetě Noc v Benátkách Johanna Strausse syna. V Národním divadle Moravskoslezském se představí jako Marco v opeře Gianni Schicchi. Často vystupuje se svým otcem, světoznámým klavírním virtuosem Ivanem Klánským.

Klavírista Lukáš Klánský se řadí k nejvýznamnějším a nejžádanějším českým klavíristům mladé generace, a to díky oceněním na mnoha mezinárodních soutěžích a úspěšným vystoupení na festivalech v mnoha evropských zemích. Už od pěti let byl žákem prof. Růženy Učňové. Je laureátem mnoha mezinárodních soutěží a vystupuje s předními českými orchestry.

Koncert se uskutečnil v pondělí 12. listopadu 2018 v 19:00 hodin.

Další podobné události

Večer s cimbálovkou

Večer s cimbálovkou

So 16. 2.

Kavárna U Mlsné kočky Hranice

Kalabis Quintet

Kalabis Quintet

Po 18. 2.

Koncertní sál

Dara Rolins

Dara Rolins

22. 2.

City Club Hranice

Insania

Insania

So 2. 3.

Zámecký klub

Kreyson memorial & Jerem.I

Kreyson memorial & Jerem.I

8. 3.

Zámecký klub

Věra Martinová s kapelou

Věra Martinová s kapelou

St 13. 3.

Sokolovna Hranice

Ventolin + 1flfsoap

Ventolin + 1flfsoap

So 16. 3.

Karnola

Lucie Rozsnyó a Miroslav Študent

Lucie Rozsnyó a Miroslav Študent

Po 18. 3.

Koncertní sál

sdílet sdílet sdílet sdílet