Američtí umělci v synagoze

VYSTUPUJÍCÍ
1. Benjamin Berman – tenor
2. Jiří Pospíchal – housle
3. Timothy Cheek – klavír

Posluchačsky vděčné skladby zazní v úterý 16. října v 18:00 hodin na koncertě hudby skladatelů židovského původu v Galerii Synagoga v Hranicích.
Vystoupí tenorista židovského původu ze Spojených států Benjamin Berman, ale také známý český houslista Jiří Pospíchal, bývalý zástupce koncertního mistra v České filharmonii, a koncertní mistr Pražského komorního orchestru. Na klavír zahraje Timothy Cheek, rovněž z U.S.A. Tento koncert je součástí turné po moravských synagogách, kromě toho se odehraje v brněnské vile Tugendhat.
Vokální skladby bude zpívat Benjamin Berman. Zazpívá česky, anglicky a v jidiš. Program se bude pohybovat v rámci dvacátého století, v různých stylech – od kompozic ovlivněných lidovou hudbou až k jazzu a k avantgardě.

Hlavním cílem koncertu je uctění památky českých skladatelů židovského původu. Na programu koncertu budou tedy skladby Gideona Kleina, Viktora Ullmanna a Pavla Haase, a také současná hudba související s židovskou tematikou v českých zemích, jako například skladba kanadského skladatele S.I. Glicka, „I Never Saw Another Butterfly“; v tomto cyklu zhudebnil skladatel sbírku poezie dětí a mládeže, uvězněných v terezínském koncentračním táboře v letech 1942 až 1944. Dále zazní i hudba jiných skladatelů židovského původu – například skladby Ericha Korngolda pro housle a klavír, ale také výběr z písní George Gershwina.

Koncert se koná pod záštitou Slováckého komorního orchestru. Turné připravila a provází Mirka Zemanová, česká muzikoložka a publicistka původem z Moravy, která žije v Londýně.

 

Další podobné události

Večer s cimbálovkou

Večer s cimbálovkou

So 16. 2.

Kavárna U Mlsné kočky Hranice

Kalabis Quintet

Kalabis Quintet

Po 18. 2.

Koncertní sál

Dara Rolins

Dara Rolins

22. 2.

City Club Hranice

Insania

Insania

So 2. 3.

Zámecký klub

Kreyson memorial & Jerem.I

Kreyson memorial & Jerem.I

8. 3.

Zámecký klub

Věra Martinová s kapelou

Věra Martinová s kapelou

St 13. 3.

Sokolovna Hranice

Ventolin + 1flfsoap

Ventolin + 1flfsoap

So 16. 3.

Karnola

Lucie Rozsnyó a Miroslav Študent

Lucie Rozsnyó a Miroslav Študent

Po 18. 3.

Koncertní sál

sdílet sdílet sdílet sdílet