Jubilejní koncert Lubomíra Brabce k 65. narozeninám

Lubomír Brabec patří k nejvýznamnějším koncertním kytaristům současnosti a kritika jej řadí ke špičce českého interpretačního umění. Jubilejní koncert tohoto kytarového virtuóza k  65. narozeninám se uskuteční v pondělí 26. listopadu od 18:00 hodin v Koncertním sále v Hranicích.

Návštěvníci se mohou těšit například na skladby anglického hudebního skladatele a loutnisty Johna Dowlanda, španělského virtuóza, skladatele a jednoho z nejskvělejších kytaristů své doby Francisca Tárrega nebo také Fernanda Sora, nazývaným také Beethoven kytary. Samozřejmě zazní i autorské písně Lubomíra Brabce, jehož diskografie obsahuje více než 30 titulů. V roce 2013 obdržel od firmy Supraphon Diamantovou desku za půl milionu prodaných desek. V témže roce při příležitosti státního svátku obdržel na Pražském hradě od prezidenta republiky Medaili I. stupně za zásluhy o stát v oblasti umění. Plzeňský kytarista Lubomír Brabec, jako první hudebník na světě, uskutečnil v roce 1997 koncert v šestém světadílu, v Antarktidě.

Lubomír Brabec také spolupracuje s nejrenomovanějšími pěvci a sólisty, například s Gabrielou Beňačkovou, Elizabeth Vidal, Lucií Bílou, Hanou Jonášovou, Alžbětou Poláčkovou, Petrem Dvorským, Štefanem Margitou, Daniel Hůlka, Jiřím Bártou, Kateřinou Englichovou, Janem Mráčkem a s mnoha dalšími.

Koncert se uskuteční v rámci Kruhu přátel hudby.

 

Další podobné události

Večer s cimbálovkou

Večer s cimbálovkou

So 16. 2.

Kavárna U Mlsné kočky Hranice

Kalabis Quintet

Kalabis Quintet

Po 18. 2.

Koncertní sál

Dara Rolins

Dara Rolins

22. 2.

City Club Hranice

Insania

Insania

So 2. 3.

Zámecký klub

Kreyson memorial & Jerem.I

Kreyson memorial & Jerem.I

8. 3.

Zámecký klub

Věra Martinová s kapelou

Věra Martinová s kapelou

St 13. 3.

Sokolovna Hranice

Ventolin + 1flfsoap

Ventolin + 1flfsoap

So 16. 3.

Karnola

Lucie Rozsnyó a Miroslav Študent

Lucie Rozsnyó a Miroslav Študent

Po 18. 3.

Koncertní sál

sdílet sdílet sdílet sdílet