Expediční kamera 2019

Mezinárodní festival outdoorových filmů.

KdyPátek 22. 2. 2019

Začátek18:00 a 20:00

KdeZámecký klub

Vstupné50 Kč/blok

KategorieFilmy

Štítky

Plakát Expediční kamera 2019

Expediční kamera 2019

Mezinárodní filmový festival Expediční kamera je největší cestovatelská a outdoorová akce v ČR. Tento unikátní projekt přináší do kin nejlepší filmy sezóny z celého světa i novinky z domácí produkce. Na letošním programu je 6 pečlivě vybraných filmů, které uspěly na zahraničních festivalech i domácí novinky. Který film bude Váš letošní favorit?

V prvním bloku od 18:00 hodin budou představeny filmy: Stumped, Tupendeo a Kroky na hraně. V druhém bloku od 20:00 hodin se můžete těšit na: Matses, Waiau – Toa Odyssey a Divided.

 

18.00 hodin – 1. blok

  1. STUMPED

Maureen je lezkyně. Bydlí v Coloradu a miluje zvířata, nezdravé jídlo a spaní v autě. A kromě toho má také lezecký projekt. Chystá se vylézt cestu Days of Future Past obtížnosti 8+ (UIAA). Jenže talent není všechno a

Maureen zjišťuje, že na sobě bude muset pracovat mnohem víc, než byla dosud zvyklá. Že bude muset poslouchat  trenéra, posilovat, změnit životosprávu a trochu míň se flákat. A na to je Maureen až moc tvrdohlavá, takže je to boj. Jo a mimochodem, Maureen nemá jednu ruku.

Země: USA, 2017
Délka: 25 minut

Jazyk: anglický, české titulky
Režie: Cedar Wright, Taylor Keating

 

  1. TUPENDEO

Stephan Siegrist s parťákem Thomasem Senfem se vydávají v roce 2015 na prvovýstup hory Tupendeo

v oblasti Kašmíru v indických Himalájích. Nález lezeckého materiálu těsně pod vrcholem jim odkrývá příběh  expedice z roku 1992. Místní si jen matně vybavují jakousi tragickou událost – pro horolezce Jonathana Bambera byl adrenalin denním chlebem a právě vrchol Tupendeo měl být další výzvou a dalším zdolaným vrcholem. Jenže osud to chtěl jinak a kousek pod vrcholem došlo k fatální nehodě. Boj o vrchol se pro Jonathana ve vteřině stal bojem o život a nekonečným čekáním na slitování. 

Země: Švýcarsko, 2016
Délka: 26 minut

Jazyk: anglický / německý, české titulky
Režie: Hans Ambühl / Visual Impact GmbH

 

  1. KROKY NA HRANĚ

Běhání je moderní. Všichni běháme. Běháme pro radost, abychom zhubli, abychom byli nejlepší. Byly ale doby, kdy byl běh formou útěku. Kdo utekl, přežil. Skupina slovenských ultraběžců se vydává po stopách Rudolfa Vrby a Alfreda Wetzlera, kteří v roce 1944 utekli z pekla koncentračního tábora v Osvětimi a absolvovali 170 km dlouhou cestu do Žiliny, aby podali svědectví o systematickém vyvražďování Židů. Více než kopce a vzdálenost tentokrát ale na cestě bolí vzpomínky.

Země: Slovensko, 2017
Délka: 42 minut

Jazyk: slovenský
Režie: Viliam Bendík

 

 

20.00 hodin – 2.blok

  1. MATSES

Je dnes ještě vůbec možné zažít opravdové dobrodružství tak, jako za starých časů a jen s papírovou mapou v ruce? Cestovatel Mirek Haluza se společně s dcerou a zkušeným Šimonem vydávají na vlastní pěst do džungle na peruánsko-brazilskou hranici, až do nitra Amazonie ke kmeni Matses. Kmen už léta čelí tlaku civilizace a těžařských společností, a tak si snaží zachovat autenticitu a svůj vnitřní klid a řád. Matses je fi lm, při kterém

vám bude běhat mráz na zádech, ale za chvíli vás bude inspirovat a dojímat.

Země: Česká republika, 2017
Délka: 45 minut

Jazyk: český
Režie: Miroslav Haluza

 

  1. WAIAU – TOA ODYSSEY

Jezdívali jsme na vodu s barely a kytarou. Na kole jsme vozili brašny těžké tak, že kolo nešlo zvednout do vlaku. Ale to už dnes neplatí. Víte, co je to packraft? Je to nafukovací loď, která je lehká tak, že ji jednoduše složíte a hodíte na záda. A víte, co je to bikepacking? Moderní pojetí minimalistického cestování na kole. Parta tří dobrodruhů, jednoho fotografa a filmaře, vyrazila na 300 km dlouhou 6denní cestu bez jakékoliv podpory. Naplánovali výpravu spojující divoké řeky a přírodní cyklotraily v téměř nedotčené divočině Nového Zélandu. Aby toho nebylo málo, jen měsíc před odjezdem je ničivé zemětřesení nutí měnit plány, a to jim odkrývá možnosti objevit novou krajinu.

Země: Nový Zéland, 2017
Délka: 13 minut

Jazyk: anglický, české titulky
Režie: Simon Waterhouse

 

  1. DIVIDED

Z Kanady do Mexika můžete jet pohodlně autem. Jenže je to 4500 kilometrů, takže je pohodlnější třeba letět.

Rickie a Lee ale pojedou na kole. Obě spojuje láska k cyklistice a v sedle kola už obě dvě zažily leccos. Tentokrát čelí řádné výzvě – závodu Tour Divide napříč Severní Amerikou. Během dlouhé cesty si sáhnou na opravdové dno, ale nezastaví je ani porce kilometrů, ani bolest, smutek a komáři, a dokonce ani strach ze selhání. Protože někdy je selhání to nejlepší, co vás na cestě může potkat.

Země: Velká Británie, 2017
Délka: 39 minut

Jazyk: anglický, české titulky
Režie: Rickie Cotter, Lee Craigie

 

 

Vstupné 50 Kč / blok.

 

 

Další podobné události

Raubíř Ralf a internet

Raubíř Ralf a internet

So 1. 6.

Letní kino

X-Men: Dark Phoenix

X-Men: Dark Phoenix

Čt 6. 6.

Letní kino

Šíleně šťastná

Šíleně šťastná

So 8. 6.

Zámek Hustopeče nad Bečvou

Rodiče na tahu

Rodiče na tahu

14. 6.

Letní kino

Muži v černém: Globální hrozba

Muži v černém: Globální hrozba

So 15. 6.

Letní kino

Na film do Karnoly!

Na film do Karnoly!

Čt 20. 6.

Karnola

Tajný život mazlíčků 2

Tajný život mazlíčků 2

21. 6.

Letní kino

Podfukářky

Podfukářky

So 22. 6.

Letní kino

sdílet sdílet sdílet sdílet