Ensemble Frizzante &  Valérie Zawadská

Eva Daňhelová – soprán, Veronika Slavíčková – alt, mezzosoprán, Petr Pytlík –  tenor, kontraalt, Antonín Libicher – tenor, Martin Kotulan – bas, Valérie Zawadská – recitace

Vokální kvintet Ensemble Frizzante vznikl v roce 2015 jako soubor profesionálních zpěváků z předních brněnských sborů a má za cíl objevovat zapomenuté skladby a nevšední propojení lidského hlasu s hudebními nástroji. Recitovat bude Valérie Zawadská.

Valérie Zawadská

Je česká herečka a jedna z nejznámějších českých dabérek – v této kategorii je šestinásobnou vítězkou ankety TýTý. Její nezaměnitelný hlas se uplatňuje nejen v dabingu, ale také na divadelních prknech, v rozhlase, televizi a filmu. Hrála v několika celovečerních filmech a mnoha televizních inscenacích a seriálech.

Eva Daňhelová

Od roku 1999 spolupracovala s Českým filharmonickým sborem Brno, kde působila jako sólistka sboru. Od roku 2014 je členkou sboru opery Národního divadla Brno.

Veronika Slavíčková

Od roku byla 1998 členkou brněnského smíšeného sboru Ars Brunensis Chorus, v roce 2007 se stala členkou Českého filharmonického sboru Brno a působí zde dodnes.

Petr Pytlík

Od roku 2002 působil v mužském souboru Gentlemen Singers, dále v kapele The Happy Hour, v operním souboru Opera Diversa a v Českém filharmonickém sboru Brno. V současnosti je členem tenorové skupiny sboru opery Národního divadla v Brně.

Antonín Libicher

Od roku 2000 působil ve sboru Gaudeamus, v současné době působí v tenorové skupině Českého filharmonického sboru Brno pod vedením Petra Fialy.

Martin Kotulan

Je od roku 1995 členem sboru opery Národního divadla Brno. Se zpěvem začal v Českém filharmonickém sboru Brno, byl členem Brněnského akademického sboru, v letech 1997 až 2013 byl uměleckým vedoucím vokálního souboru Da Capo Ensemble.

Koncert se uskuteční v pondělí 2. prosince 2019 v 18:00 hodin v Koncertním sále.

Další podobné události

Country večer

Country večer

18. 10.

Galerie M+M

Jelen/Půlnoční vlak Michala Tučného 2019

Jelen/Půlnoční vlak Michala Tučného 2019

18. 10.

Divadlo Stará střelnice

Midi Lidi

Midi Lidi

18. 10.

Karnola

Žaves mjuzik

Žaves mjuzik

So 19. 10.

Synagoga

Totální nasazení & Vision Days & Deratizéři

Totální nasazení & Vision Days & Deratizéři

So 19. 10.

Zámecký klub

Indi Stivín & Alice Springs

Indi Stivín & Alice Springs

Út 22. 10.

Koncertní sál

Robert Balzar Trio

Robert Balzar Trio

25. 10.

Zámecký klub

Koncert ZUŠ Hranice

Koncert ZUŠ Hranice

Ne 27. 10.

Koncertní sál

sdílet sdílet sdílet sdílet