ZRUŠENO – Sám na kole horskou divočinou Ťan-Šanu

Přednáška je ZRUŠENA.

KdyÚterý 24. 3. 2020

Začátek18:00

KdeZámecký klub

Vstupné70 Kč

KategoriePřednášky

Plakát ZRUŠENO – Sám na kole horskou divočinou Ťan-Šanu

ZRUŠENO – Sám na kole horskou divočinou Ťan-Šanu

V souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vláda vyhlašuje pro území ČR z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru SARS CoV-2 nouzový stav od 14.00 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30 dnů.

Na základě tohoto rozhodnutí vlády ruší Městská kulturní zařízení Hranice kulturní akce.

VSTUPENKY ZAKOUPENÉ V PŘEDPRODEJI VRACÍ TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM NA ZÁMKU.

 

Radomír Čížek je šumperský rodák, povoláním hokejový trenér mládeže. Jeho největším koníčkem se stalo cyklocestování a ultravytrvalostní cyklistika. V roce 2017 odstartoval svůj projekt „Na kole do nejtěžších kopců a nejzapadlejších koutů světa“, v jehož rámci se chce pokusit zdolat nejvýše položená horská sedla a vrcholy naší planety a zavítat do těžko dostupných oblastí. Své výpravy podniká zpravidla sám, s co nejnižšími náklady. Tisíce kilometrů v náročném terénu mu bylo skvělým základem pro začátek kariéry cyklistického ultramaratonce.

V přednášce se podělí o své zážitky ze své dobrodružné sólo výpravy na kole po Kyrgyzstánu, jejímž cílem bylo zdolat nejvýše položené průsmyky pohoří Ťan-Šan a na vlastní kůži okusit život lidí v nejodlehlejších horských oblastech, kam vedou buď špatné, nebo ještě horší cesty. Povypráví o nocích v jurtách, kráse polodivokých koní, kouzelných setkáních s místními pastevci, o strachu z bouřek, o euforii na vrcholu a naopak o zoufalství při rozbahněném sjezdu či nekonečné jízdě po hrbolatých „roletách“, i o tom, co se mu honilo hlavou, když se sám vydal do horské divočiny, kde nejbližší vesnice byla vzdálená 160 km.

Vstupné je 70 Kč a kupuje se na místě.

Další podobné události

Jaroslav Dušek: Čtyři dohody

Jaroslav Dušek: Čtyři dohody

Po 17. 8.

Areál Staré střelnice Hranice

Hranice – tajemství, fámy a historky

Hranice – tajemství, fámy a historky

Čt 8. 10.

Zámecký klub

sdílet sdílet sdílet