Výstava: Černý Buddha

Výstava mezinárodně uznávaného umělce Heshama Malika.

Od - DoÚterý 3. 7. 2018

Středa 31. 10. 2018

KdeZbrašovské aragonitové jeskyně

VstupnéDle platného ceníku vstupu do jeskyní

KategorieVýstavy

Plakát Výstava: Černý Buddha

Výstava: Černý Buddha

Více než 35letá tradice pořádání výstav současného výtvarného umění již ve zbrašovském podzemí natrvalo zapustila kořeny. Pojem „současné umění“ však nepředstavuje jen inovaci vizuální stránky děl. Nese zároveň obsah, který dopadá na současného člověka a hledá svůj význam pro dnešní společnost. Právě zobrazení mnohotvárné lidské kultury a inspirace silnými lidskými příběhy charakterizuje letošního vystavujícího autora. Své obrazy představí Hesham Malik, mezinárodně uznávaný umělec s indickými kořeny, který mnoho let cestoval po celém světě a věnoval se mj. etnografickému studiu nativních kultur. V současnosti zakotvil s rodinou v České republice, dokonce přímo v Hranicích, vyučuje na Karlově univerzitě v Praze, věnuje se vlastní výstavní činnosti a také charitativním projektům.

Výstava ve Zbrašovských aragonitových jeskyních představí život Gautamy Buddhy jako reálné historické postavy, se všemi lidskými slabostmi, pochybami a vnitřními zápasy, které sami tak dobře známe. Každý obraz je zobrazením jednoho konkrétního příběhu boje Buddhy s vlastními omezeními, s negativními vlastnostmi, jak o nich autor uvažuje. Jeho cílem je nabídnout divákům východiska k porozumění sám sobě i ostatním lidem v současném globalizovaném světě.

Hesham Malik je světovou kritikou ceněn zejména za abstraktní ztvárnění figur a nezávislé užití barev. Vystavené obrazy vytvořil přímo v jeskyních, a to čistě rukama, přičemž do barevných vrstev přimísil zdejší hlínu. Kvůli vysoké vzdušné vlhkosti budou umělecká plátna vložena do vodotěsných obalů.

Vernisáž výstavy „Černý Buddha“ se koná v úterý 3. července 2018 v 18:00 hodin. K vystaveným dílům osobně promluví autor a jeho milá žena Radka, hudebního doprovodu se ujme Petra Kališová Václavíková. Výstava bude součástí prohlídky Zbrašovských aragonitových jeskyní až do 31. října 2018.

Další podobné události

Viktor Hulík – Geometrica

Viktor Hulík – Geometrica

26. 4.
9. 6.

Synagoga

Miroslava Pastušková: Reálná krása přírody

Miroslava Pastušková: Reálná krása přírody

1. 5.
30. 6.

LD Moravan (zimní zahrada)

Akvarely Kláry Nováčkové

Akvarely Kláry Nováčkové

3. 5.
31. 5.

Coffee Obsession Hranice

Fotografie…s láskou

Fotografie…s láskou

6. 5.
31. 5.

Zámek

Móda a odívání

Móda a odívání

9. 5.
25. 5.

Galerie M+M

Jazz pro oči – grafiky Jiřího Slívy

Jazz pro oči – grafiky Jiřího Slívy

15. 5.
7. 6.

Zámek

Fenomén hasičství

Fenomén hasičství

23. 5.
1. 9.

Stará radnice

Výstava dětských prací

Výstava dětských prací

31. 5.
22. 6.

Galerie M+M

sdílet sdílet sdílet sdílet