Alexander Khristianov Trio/Martin Jůzl/Elena Sonenshine

Alexander Khristianov Trio se sólisty – geniálním trumpetistou Martinem Jůzlem a zpěvačkou Elenou Sonneshine vystoupí v rámci Evropských jazzových dnů 2019 ve čtvrtek 16. května od 19:00 v Zámeckém klubu v Hranicích.

Alexander Khristianov Trio hraje ve složení Alexander Khristianov, Jan Dvořák a Filip Benešovský.

Alexander Khristianovvirtuózní klavírista a hudební skladatel, se narodil v Moskvě. Absolvoval Moskevskou státní konzervatoř Čajkovského, dále Ruskou akademii hudby Gněsinových a následující doktorské studium. Vyhrál několik souteží mladých skladatelů. Za jeho uměleckou kariéru spolupracoval se zpěvačkou Kathy Brown, Yvettou Blanarovičovou, Helenou Suchánkovou, Tonyou Graves, Věrou Martinovou a také s českou hudební skupinou Kabát nebo Künovým dětským sborem. Je autorem řady symfonických, komorních i jazzových skladeb, které se hrají v evropských zemích.

Jan Dvořák pochází z Kolína. Hudební vzdělání získal na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, obor bicí nástroje. Prošel celou řadou hudebních formací, např. Quattro Formaggi, Cuban Summer, Big Chess Band, Jana Koubková band atd. V současné době působí jako hudební pedagog a muzikant, například ve formacích Noční optika, Prime Time Voice, Big band F. Slováčka.

Filip Benešovský je vystudovaný baskytarista.  Spolupracoval s Jaromírem Nohavicou, Ivanem Myslikovjanem etc. Je členem doprovodné skupiny Marie Rottrové a také členem skupiny Neřež – pokračování Nerez. Spolupracuje také s Romanem Dragounem, Milanem Princem nebo se skupinou Esence.  Samostatnou kapitolou jsou adaptace kvadro show Pink Floyd a Rogera Waterse, zejména „The Wall“ a „Dark Side Of The Moon“.   V roce 2009 vyprodal s „The Wall“ pražskou O2 Arenu. Hlavním hostem byl syn Rogera Waterse Harry.  Průběžně se také věnuje původní tvorbě v oblasti popu, rocku a moderního jazzu.  Od roku 2014 je členem Luboš Andršt Group (Michal Hejna – bicí, Vít Pospíšil – klávesy, Luboš Andršt – kytara). Filip Benešovský se narodil v roce 1974 v Praze. V roce 2000 absolvoval Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor basová kytara.  Spolupracoval krátce s Orchestrem Václava Hybše, s Orchestrem Zdeňka Bartáka, s Richardem Scheuflerem, Tonyou Graves a mnoha dalšími hudebníky v oblasti jazzu, popu, rocku a country.

Sólisté:

Martin Jůzl se narodil v Chebu. Vystudoval obor hry na trubku na konzervatoři pod vedením Zdeňka Šedivého, Jiřího Šedivého a Jaroslava Halíře. Za svou dosavadní kariéru prošel již řadou renomovaných uskupení například Big Bandem Českého rozhlasu a mnohými dalšími. Své zkušenosti zúročí především studenti, kterým se věnuje v rámci pedagogické činnosti na Základní umělecké škole. Martin patří k těm hudebníkům, kteří na sobě neustále pracují a z jeho sól je zřetelná radost, energie a láska plynoucí z jeho hudebního nadšení. Mohli jste, nebo můžete ho spatřit např. v Orchestru Františkovy Lázně, Big Chess Bandu Václava Kozla, Big Bandu Českého Rozhlasu, Orchestru Václava Hybše, Green Småtroll, The Spankers, Brand New Band, The Love Song Orchestra, Hot Sisters, Olats Otesoc, Mr. Elastik, Lady Absinthe, Orchestr Berg, Jazz Volunteers, Golden Big Band Prague, Bucinatores Orchestra, Harmálek Orchestr, Zatrestband, René Trossman Little Big Band, Jazz Dock Orchestra, Josef Vejvoda Quintet, Mikey Miss May and Organ Grinders, Jan Kořínek and Groove Keepers a dalších.

Elena Sonenshine (známá též jen jako Elena), zpěvačka, aranžérka, textařka, skladatelka. Narodila se v Brně, po absolvování gymnázia přesídlila do Prahy, kde vystudovala nejdříve školu sociálně právní a poté pokračovala ve studiích na Konzervatoři Jaroslava Ježka (1989–1994). Elena poté získala stipendium na bostonskou Berklee College of Music, kde svá hudební studia završila. Elenino působení na poli moderního jazzu se odvíjí od roku 1992, kdy začala vystupovat v pražských jazzových klubech jako hostující zpěvačka s různými trii a kvartety. Brzy si však založila vlastní kapelu nazvanou Jocose Jazz v nástrojovém obsazení kytara, vibrafon nebo piano, kontrabas a bicí. Jocose Jazz hraje především své vlastní skladby, proložené klasickými standardy v originálních aranžích, a jazzové verze lidových písní. Elena Sonenshine pravidelně koncertuje s Jocose Jazz od roku 1996.

 

 

Další podobné události

Kozlaňáci

Kozlaňáci

Ne 21. 7.

Sportovní areál Rybníček, Olšovec

Hromosvod

Hromosvod

Út 23. 7.

Zámecká zahrada, Hranice

Pavel Kačes Husár & Kamil Dyják

Pavel Kačes Husár & Kamil Dyják

Čt 25. 7.

Zámecká zahrada, Hranice

Crazy Dogs

Crazy Dogs

Ne 28. 7.

Zámecká zahrada, Hranice

ABBA revival

ABBA revival

Út 30. 7.

Zámecká zahrada, Hranice

Martin Láska band

Martin Láska band

Čt 1. 8.

Zámecká zahrada, Hranice

Koncert nevidomé kapely Naslepo

Koncert nevidomé kapely Naslepo

So 3. 8.

Restaurace Archa Hranice

LH Western

LH Western

Ne 4. 8.

Zámecká zahrada, Hranice

sdílet sdílet sdílet sdílet